Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (24η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Ήττα δίχως επιπτώσεις

ΑΡΤΕΜΙΣ ΒΟΛΟΥ 73

Α.Ο.Σ 63

Την ήττα γνώρισε ο Α.Ο.Σ στον Βόλο από την Άρτεμι με 73-63 αλλά οι αθλήτριες των Μάρκου-Κηρύκου έκλεψαν τις εντυπώσεις με την εμφάνιση τους. Στο πρώτο δεκάλεπτο καμιά από τις δυο ομάδες δεν κατόρθωσε να ξεφύγει στο σκορ και η περίοδος έληξε 18-17.Στο δεύτερο δεκάλεπτο δεν διαφοροποιήθηκε η κατάσταση με την Βουλγάρα Γκεοργκίεβα (πέτυχε 26 πόντους) να αποτελεί το πρώτο «βιολί» για τις γηπεδούχες και τις Μαραγκού-Πελτέκη να δίνουν λύσεις στην επίθεση για το «τριφύλλι» με το ημίχρονο να κλείνει 36-33. Στην επανάληψη οι Βολιώτισσες εξασφάλισαν διαφορά 10 πόντων αλλά οι «πράσινες» δεν κατέθεσαν τα όπλα μειώνοντας την διαφορά στο -3. Τα ευνοϊκά σφυρίγματα των διαιτητών και η μεγαλύτερη ψυχραιμία που επέδειξαν οι γηπεδούχες στα κρίσιμα σημεία έδωσαν τη νίκη στην Άρτεμι Βόλου με 73-63.

Τα δεκάλεπτα: 18-17, 36-33 (ημ.), 54-47, 73-63

Διαιτητές: Μητωνάς-Ελευθεριάδης

Α.Ο.Σ (Μάρκου-Κηρύκος): Μαραγκού 22 (2), Καρατζά 5, Τόγα 2, Τζιαμπάζη 8 (2), Πελτέκη 16 (1), Τεβετζίδου 10, Καρανικόλα, Ρίσκου, Τραϊανού.