Παρασκευή 24 Οκτωβρίου 2008

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ (2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Συννεφιασμένη Κυριακή για Πανσερραϊκό και Ρούπελ
ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ-ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: 91-47

Το τελικό σκορ αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα του αγώνα ανάμεσα στην Ελευθερούπολη και τον Πανσερραϊκό. Οι «κόκκινοι» πραγματοποίησαν άσχημη εμφάνιση και το πλήρωσαν. Φυσικά δεν πρέπει να παραγνωρισθεί το γεγονός ότι οι η Ελευθερούπολη διαθέτει στις τάξεις της πολύ ικανούς παίκτες έχοντας ως στόχο την άνοδο. Από το πρώτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι έδειξαν άγριες διαθέσεις παίρνοντας διαφορά 14 πόντων (22-8). Στο επόμενο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ήταν καταιγιστικοί με σκόρερ τον Κοεμτζόγλου (19π.) και ανέβασαν την διαφορά στο +33 (51-18). Στην επανάληψη τα «λιοντάρια» δεν μπόρεσαν να αλλάξουν τη ροή του παιχνιδιού και τώρα καταστρώνουν τα πλάνα τους για τον εντός έδρας αγώνα με τον Μακεδονικό.

Τα δεκάλεπτα: 22-8, 51-18 (ημ.), 73-36, 91-47

Πανσερραϊκός(Ποργιόπουλος): Σολούγκας 4, Στεργίου 12, Αδαμόπουλος 3, Γιαβρόπουλος 3 (1), Σαββίδης 2, Παπαδόπουλος 14 (3), Ροίδης 5, Σαπουντζάκης 4, Ασάζης, Μπαχαράκης.

ΡΟΥΠΕΛ-ΜΑΚΑΜΠΗ: 62-76

Ένα ημίχρονο άντεξε το Ρούπελ Σιδηροκάστρου απέναντι στη Μακαμπή. Η σερραϊκή ομάδα προσπάθησε για το καλύτερο δυνατό έχοντας την συμπαράσταση των φιλάθλων της, αλλά λίγο οι διαιτητές με τις αποφάσεις του και λίγο τα λάθη έφεραν την ήττα. Την επόμενη Κυριακή το Ρούπελ θα υποδεχθεί την Ελευθερούπολη.

Διαιτητές: Μαραμής-Ταρενίδης
Τα δεκάλεπτα: 25-20, 39-42 (ημ.), 44-58, 62-76

Ρούπελ (Ιωαννίδης): Νάκος Μ. 8 (1), Τσανάκας 11 (1), Ευθυμιάδης 13 (2), Παρίσης 12 (2), Σαββίδης 9, Ιντζές 3 (1), Αβραμίδης 2, Τσιπτσούκης 4.

ΑΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ - ΑΜΣ ΓΑΛΑΞΙΑΣ ΑΔΕΝ 61 - 62
ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ - ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ 76 - 85
ΑΣ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ - ΓΣ Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 54 - 49
ΓΑΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ - ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΚΑΛ/ 79 - 58
ΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ - ΑΣ ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΦΛΟΓ 93 - 95