Τρίτη 24 Μαρτίου 2009

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ A2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (22η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Η ζημιά έγινε στο πρώτο μέρος

Α.Ο.Σ – ΠΥΛΑΙΑ: 52-64

Δεν μπόρεσε να υπερκεράσει το εμπόδιο της μαχητικής Πυλαίας ο Α.Ο.Σ στο παιχνίδι που διεξήχθη νωρίτερα στο κλειστό γυμναστήριο της Ομόνοιας και με το οποίο συμπληρώθηκε το παζλ της 22ης αγωνιστικής. Στις «πράσινες» στοίχισε το κακό πρώτο ημίχρονο όπου το «τριφύλλι» σημείωσε μόλις 18 πόντους με τις αθλήτριες των Μάρκου-Κηρύκου να είναι ιδιαιτέρως άστοχες. Έτσι οι φιλοξενούμενες πήραν προβάδισμα 12 πόντων (18-30). Στην επανάληψη η σερραϊκή ομάδα παρουσίασε σημάδια βελτίωσης στον επιθετικό τομέα, αλλά παρά την φιλότιμη προσπάθεια που έκανε ο Α.Ο.Σ για να κατακτήσει το πολύτιμο ροζ φύλλο αγώνος η Πυλαία ήταν αυτή που εξασφάλισε τους 2 βαθμούς της νίκης.

Διαιτητές: Τέγα – Κονταράτος

Τα δεκάλεπτα: 9-14, 18-30 (ημ.), 34-46, 52-64

Α.Ο.Σ (Μάρκου-Κηρύκος): Ρίσκου 7 (1), Δεινοπούλου 2, Καρατζά 5, Τόγα 4 (1), Παπαδοπούλου 6, Τζιαμπάζη 13 (3), Πελτέκη 13 (1), Τεβετζίδου 2.

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ - ΠΥΛΑΙΑ: 52 - 64
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ - ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ: 67 - 63
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ - ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ: 70 - 68
ΚΟΜΟΤΗΝΗ - ΒΕΛΒΕΝΤΟ: 66 - 37
ΠΑΟΚ - ΒΕΡΟΙΑ: 49 - 45