Κυριακή 6 Δεκεμβρίου 2009

Γ' ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Παράδοση άνευ όρων

Ελευθερούπολη - Ορφέας Νέου Σκοπού: 69-55

Το πικρό ποτήρι της ήττας γεύτηκε ο Ορφέας στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Ελευθερούπολη. Οι "ασπρόμαυροι" αντιστάθηκαν σθεναρά στους γηπεδουχούς μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο, το οποίο έληξε με 18-21. Στην επόμενη όμως περίοδο το συγκρότημα του Παναγιώτη Σπανού υπέστη αγωνιστική καθίζηση αντιμετωπίζοντας σοβαρά προβλήματα στο σκοράρισμα και οι Καβαλιώτες δοθείσης της ευκαιρίας έκλεισαν το ημίχρονο προηγούμενοι με 39-26.

Στην επανάληψη δεν άλλαξε το σκηνικό του αγώνα με τους γηπεδούχους να ελέγχουν πλήρως τον ρυθμό και την διαφορά να φτάνει ακόμη και στους 20 πόντους. Από το "ναυάγιο" του Ορφέα δεν διεσώθη κανείς παίκτης.

Διαιτητές: Παπαδόπουλος - Λόρτος

Τα δεκάλεπτα: 18-21, 39-26 (ημ.), 53-39, 69-55

Eλευθερούπολη (Καγιάογλου): Δενδρινός 3 (1), Κακλαμάνος 2, Αντωνιάδης 2, Κάτσικας 5 (1), Σιδηρόπουλος 10, Μίτιτς 5, Κουμλέλης 21, Λουλόπουλος 7, Καρατσομπάνης 12, Τσομπουλτσής 2,Λαϊδης, Βογιατζάκης.

Ορφέας(Σπανός): Τσιούλκας 10, Τόλιος 2, Θεοδώρου 5, Χατζηβασιλειάδης 1, Καδής 8, Ματζιούνης 12 (2), Αρχοντίδης 4, Σουτζόπουλος 13, Παπαδόπουλος, Γκαβανόζης, Καραμπατζιάκης.

Ελευθερούπολη - Ορφέας Ν. Σκοπού: 69-55

Κεραυνός Ωραιοκάστρου - Ανατόλια: 55-66

Γαλαξίας Αδένδρου - Στρατώνι: 56-58

Μακεδονικός - Ασβεστοχώρι: 69-64

Θερμαϊκός Φλογητών - Ιωνικός Ιωνίας: 60-80

Δόξα Δρυμού - Πευκοχώρι: 86-73

Χαλκηδόνα - Κένταυρός Καλικράτειας: 66-49