Τρίτη 16 Μαρτίου 2010

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

Να περάσει ο επόμενος

Ίκαροι - Αρίων Ξάνθης: 79-58

Με πρωταγωνιστές τους Καραμπέκη και Παπαδόπουλο που σημείωσαν 22 και 19 πόντους αντίστοιχα οι "κυανοκίτρινοι" υπέταξαν άνετα τον Αρίωνα. Η ομάδα του Φώτη Κοκολιού έβαλε τις βάσεις για να φτάσει στο νικηφόρο αποτέλεσμα από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο εξασφαλίζοντας σημαντική διαφορά (33-14). Στη δεύτερη περίοδο οι γηπεδούχοι δεν ήταν τόσο παραγωγικοί στην επίθεση και ο Αρίωνας με πρωτεργάτη τον Καραλανίδη που σκόραρε συνολικά 27 πόντους μείωσε σε 40-27.

Στην επανάληψη οι Ίκαροι ανέβασαν την αποδοσή τους και το τρίτο δεκάλεπτο έκλεισε με 63-39. Η τέταρτη περίοδος έλαβε διαδικαστικό χαρακτήρα με τους "κυανοκίτρινους" να πανηγυρίζουν μια σημαντική νίκη παραμένοντας "ζωντανοί" στο κυνήγι της πρώτης θέσης.