Κυριακή 10 Οκτωβρίου 2010

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ

Νίκη με σκαμπανεβάσματα

ΜΕΝΤ - Ίκαροι: 62-74

Μισή ντουζίνα νίκες σε οκτώ συνολικά φιλικούς αγώνες, που έδωσαν από την αρχή της καλοκαιρινής προετοιμασίας, σημείωσαν οι Ίκαροι ύστερα και από την χτεσινή επικράτηση των "κυανοκίτρινων" επί της ΜΕΝΤ.

Το συγκρότημα του Λευτέρη Χατζηκυριακίδη δεν έκανε το καλύτερο δυνατό ξεκίνημα στην αναμέτρηση με τους Θεσσαλονικείς και αυτό είχε ως αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να εξασφαλίσουν την πρωτοπορία στο σκορ. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με 39-34.

Στην επανάληψη η σερραϊκή ομάδα ανέβασε την απόδοσή της και το τρίτο δεκάλεπτο έκλεισε με 46-50. Στην τελευταία περίοδο του παιχνιδιού οι Ίκαροι κυριάρχησαν ολοκληρωτικά στο παρκέ και η τελική διαφορά έφτασε στο +12.

Πλέον, η προσοχή των προπονητών και των αθλητών του συλλόγου στρέφεται στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α2 το ερχόμενο Σάββατο με το Παγκράτι στην Αθήνα.