Κυριακή 10 Οκτωβρίου 2010

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Α' ΦΑΣΗ - 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Eίπε αντίο στη διοργάνωση

Πυλαία - Α.Ο.Σ: 78-45

Τον αποκλεισμό από το θεσμό του Κυπέλλου Ελλάδος γνώρισε ο Α.Ο.Σ, ο οποίος υπέκυψε στην ανωτερότητα της Πυλαίας. Να σημειωθεί ότι το "τριφύλλι" συν τοις άλλοις κλήθηκε να αντιμετωπίσει και το εχθρικό διαιτητικό δίδυμο της συνάντησης.

Σχετικά με την εξέλιξη του σκορ η Πυλαία κατάφερε από πρώτο δεκάλεπτο να αποκτήσει σημαντικό πλεονέκτημα έναντι της σερραϊκής ομάδας (22-11), ενώ στη δεύτερη περίοδο η ψαλίδα άνοιξε ακόμη περισσότερο και το δεκάλεπτο έκλεισε με 50-24.

Στην επανάληψη ο Α.Ο.Σ έπαιξε καλύτερο μπάσκετ, αλλά η υπόθεση πρόκριση είχε κριθεί με τις γηπεδούχες να έχουν 4 παίκτριες με διψήφιο αριθμό πόντων (Μαρίνου 24, Ψαρρά 11, Παπαδάκη 12, Σαρηγιαννίδου 12).

Διαιτητές: Γκουτζιομήτρος - Παπανικολάου

Τα δεκάλεπτα: 22-11, 50-24 (ημ.), 66-36, 78-45

Α.Ο.Σ (Κηρύκος - Μάρκου): Μαραγκού 11, Δεινοπούλου 6, Τόγα 8 (1), Τζιαμπάζη 5, Παπανικολάου 6, Καλογιάννη 7, Πιττάκη 2, Ιωαννίδου.