Κυριακή 9 Ιανουαρίου 2011

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Διαφορά κλάσης

Πυλαία - Α.Ο.Σ: 81-56

Δεν τα κατάφερε ο Α.Ο.Σ στην αναμέτρηση κόντρα στην ισχυρή Πυλαία. Το "τριφύλλι" άντεξε μόνο για ένα δεκάλεπτο έχοντας μεταξύ άλλων να αντιμετωπίσει και τα αυστηρά σφυρίγματα των διαιτητών που χρέωσαν με αρκετά φάουλ τις αθλήτριες της σερραϊκής ομάδας.

Από τη δεύτερη περίοδο της συνάντησης και μετά οι Θεσσαλονικιές επέβαλαν πλήρως τον ρυθμό τους στο παρκέ φτάνοντας σε μια εύκολη επικράτηση. Από πλευράς Α.Ο.Σ ξεχώρισε μόνο η Λία Πελτέκη.

Διαιτητές: Ζάχαρης - Τσoκόλης

Τα δεκάλεπτα: 22-11, 48-24 (ημ.), 64-33, 81-56

Α.Ο.Σ (Κηρύκος): Μαραγκού 7, Παπανικολάου 2, Καλογιάννη 8, Τζιαμπάζη 5 (1), Τόγα 4, Λαδοπούλου 2, Πελτέκη 28 (4), Πιττάκη.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ - ΜΕΝΤ: 79-32

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΛΑΡΙΣΑΣ: 52-49

ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ - ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ: 37-72

Α.Ε. ΠΥΛΑΙΑΣ - Α.Ο.Σ: 81-56

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ - ΛΑΣΣΑΝΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ: 75-57

ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ - ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΚΕΩΝ: 0-20 (α.α.)

ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ -

* ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (16/1/2011): Α.Ο.Σ - ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (ΟΙ "ΠΡΑΣΙΝΕΣ" ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΟ ΜΑΤΣ ΣΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΕ ΣΚΟΡ 20-0 ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΑΠΟΧΩΡΗΣΗΣ ΤΗΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)