Κυριακή 19 Φεβρουαρίου 2012

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Ουσιαστικός κι απολαυστικός

Α.Ο.Σ - Μ. Αλέξανδρος Εχεδώρου: 52-41

Σπουδαία εντός έδρας νίκη σημείωσε ο Α.Ο.Σ, ο οποίος υπερκέρασε το εμπόδιο του Μέγα Αλέξανδρου Εχεδώρου. Το «τριφύλλι» έχοντας και τη συμπαράσταση αρκετών θεατών απέσπασε το πολύτιμο ροζ φύλλο αγώνος και αισθάνεται μεγαλύτερη ασφάλεια στην κατηγορία.

Το σύνολο του Νίκου Κηρύκου από το πρώτο δεκάλεπτο έδειξε τις «άγριες» διαθέσεις του στο παρκέ εξασφαλίζοντας σημαντικό προβάδισμα (17-6). Στη δεύτερη περίοδο οι «πράσινες» συνέχισαν να ελέγχουν το ρυθμό του παιχνιδιού και το δεκάλεπτο έκλεισε 28-20.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχες παρέμειναν σοβαρές και συγκεντρωμένες «σφραγίζοντας» τη νίκη.

Διαιτητές: Μυλωνίδης - Λαμπρίδης

Τα δεκάλεπτα: 17-6, 28-20 ημ., 38-32, 52-41

A.O.Σ (Κηρύκος): Καρατζά 9, Τόγα 13, Τζιαμπάζη 12 (1), Ουζούνη 9, Χωλοπούλου 8 (1), Δεινοπούλου, Διαμαντίδου, Παπανικολάου, Πιτάκη, Σταμπουλή, Λαδοπούλου.

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΛΑΡΙΣΑΣ-ΠΡΑΣΙΝΗ ΓΩΝΙΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ: 0-20 (α.α.)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ-ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΚΕΩΝ: 57-45

Α.Ο.Σ-Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΕΧΕΔΩΡΟΥ: 52-41

ΜΕΝΤ-ΠΥΛΑΙΑ: 49-59

ΚΟΜΟΤΗΝΗ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ: 65-60