Σάββατο 21 Απριλίου 2012

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ (27η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Στην Ελευσίνα μια φορά

Πανελευσινιακός - Ίκαροι: 76-89

Πραγματοποιώντας την καλύτερη τους φετινή εμφάνιση στο πρωτάθλημα οι Ίκαροι πέρασαν νικηφόρα από την έδρα της πρωτοπόρου Ελευσίνας παραμένοντας έτσι στο κόλπο της κατάληψης της τρίτης θέσης της Α2.

Η σερραϊκή ομάδα από το πρώτο δεκάλεπτο πήρε το προβάδισμα στο σκορ (17-19), ενώ πήγε στα αποδυτήρια έχοντας πλεονέκτημα 6 πόντων (37-43).

Στην επανάληψη οι «κυανοκίτρινοι» ανέβασαν ακόμη περισσότερο την απόδοσή τους αυξάνοντας σημαντικά τη διαφορά στην τρίτη περίοδο της αναμέτρησης (55-71). Το σύνολο του Στάθη Καμαράκη συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και στο τέταρτο δεκάλεπτο σημειώνοντας το σπουδαίο διπλό.

Σχόλιο από serresbasket: Τεράστια νίκη για τους Ικάρους. Μάχη σώμα με σώμα θα γίνει με την ΑΕΚ για την τρίτη θέση. 3 ματς έμειναν.

Διαιτητές: Ταβουλαρέας - Νικολούδης - Μάλαμας

Τα δεκάλεπτα: 17-19, 37-43 (ημ.), 55-71, 76-89

Πανελευσινιακός (Σκαραφίγκας): Κυριακόπουλος 17, Κουκουράβας 9, Μαγκουνής 9, Βούλγαρης 3 (1), Μπαλάφας 2, Χάλαρης 2, Δεληγιάννης 18, Μαναβόπουλος 2, Κωνσταντακόπουλος 3 (1), Γιαννουλάκος 1, Ματζιώρης 10 (2).

Ίκαροι (Καμαράκης): Γρίψιος 2, Τότσιος 21 (2), Μούρτος 5, Καμπερίδης 6, Θεοδωράκος 18 (2), Συμεωνίδης 21 (1), Μαργαρίτης 14, Βοιβατόπουλος 2, Χατζηανδρέου, Πεχλιβάνης, Γεωργιανός, Ιωσηφίδης.