ΕΚΑΣΑΜΑΘ (ΑΝΔΡΕΣ, Α' ΟΜΙΛΟΣ / 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Υψηλές πτήσεις για Ρούπελ

Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψε το σερραϊκό ντέρμπι με την Ηράκλεια το Σιδηρόκαστρο. Δίχως να ιδρώσει ο Α.Ο.Σ κατατρόπωσε το Δοξάτο Δράμας.

Ηράκλεια - Ρούπελ Σιδηροκάστρου: 55-73

Με συνοπτικές διαδικασίες το Ρούπελ «καθάρισε» το ματς με την Ηράκλεια εκμεταλλευόμενο και το γεγονός ότι οι γηπεδούχοι δεν διέθεταν αρκετές λύσεις σε άμυνα κι επίθεση (6 παίκτες στο ρόστερ). Το συγκρότημα του Κοσμά Ιωαννίδη προηγήθηκε 23-5 στο εναρκτήριο δεκάλεπτο «κλειδώνοντας» από νωρίς τη νίκη. Το Σιδηρόκαστρο ανέβηκε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα μια και ο Πανσερραϊκός δεν αγωνίσθηκε σήμερα.

Διαιτητές: Τατούδης - Δημάδης

Τα δεκάλεπτα: 5-23, 16-40 (ημ.), 33-54, 55-73

Α.Ο.Σ - Δοξάτο Δράμας: 72-55

Βάζοντας τα θεμέλια της νίκης από την πρώτη περίοδο (27-9) οι «πράσινοι» πρόσθεσαν στη συλλογή τους το πολύτιμο ροζ φύλλο αγώνος στην αναμέτρηση με το Δοξάτο.

Το άλλο Σάββατο (το «τριφύλλι» έχει ρεπό) θα παντρευθεί ο καλαθοσφαιριστής της σερραϊκής ομάδας, Ευγένιος Καραμπατζιάκης. Η ώρα η καλή...

Ηράκλεια 3

- Ηράκλεια, Πανσερραϊκός, Ηρακλής Καβάλας και Δοξάτο Δράμας έχουν κάνει το ρεπό τους στον πρώτο γύρο.

* Επόμενη Αγωνιστική (3/11/2012): Ρούπελ Σιδηροκάστρου - Πανσερραϊκός, Αστέρας Καβάλας - Ηράκλεια. Ο Α.Ο.Σ έχει ρεπό.