Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2012

Γ' ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (2ος ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ / 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Έλλειψη αυτοσυγκέντρωσης

Τιτάνες Δράμας - Ορφέας Ν. Σκοπού: 69-66

Δεν κατάφερε να φέρει εις πέρας την αποστολή του ο Ορφέας στη γειτονική Δράμα στον αγώνα με τους Τιτάνες. Οι «ασπρόμαυροι» εμφανίσθηκαν αγνώριστοι στο πρώτο μέρος της αναμέτρησης δίνοντας τη δυνατότητα στους γηπεδούχους να ξεφύγουν στο σκορ με 40-18.

Στην επανάληψη η ομάδα του Φώτη Κοκολιού παρουσιάσθηκε μεταμορφωμένη προς το καλύτερο επιχειρώντας να φέρει τα πάνω κάτω με τους Εμμανουήλ, Χατζηπέτρου και Καδή να σηκώνουν το βάρος στην επίθεση. Ένα λεπτό πριν την εκπνοή του παιχνιδιού ο Ορφέας μείωσε στους 2 πόντους, αλλά ως εκεί. Οι Δραμινοί ήταν αυτοί που πανηγύρισαν στο τέλος το νικηφόρο αποτέλεσμα.

Διαιτητές: Τσουμαχίδης - Παργιανόπουλος

Τα δεκάλεπτα: 19-7, 40-18 (ημ.), 47-37

Τιτάνες (Θεοδωρίδης): Θεοδωρίδης 5, Μανιώτης 13, Στυλίδης 15, Γαιτανίδης 2, Χατζηνικολάου 1, Μελισσαρίδης Λ. 16 (2), Τοσουνίδης 4, Γουδούτσης 3, Μελισσαρίδης Σ. 10 (1).

Ορφέας (Κοκολιός): Ντίκογλου 2, Σουλούγκας 4, Τσανάκας 4, Καδής 17, Χατζηπέτρου 17, Εμμανουήλ 19, Γκουτζιομήτρος 2, Τεβετζίδης 1.

Μαρμαράς 3

* Μαρμαράς, Αγία Βαρβάρα Καβάλας, Κομοτηνή, Μακάμπη έχουν κάνει το ρεπό τους στον πρώτο γύρο.

- Επόμενη Αγωνιστική (11/11/2012): Ορφέας Ν. Σκοπού - Μακάμπη.