Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Κορίτσια για φίλημα

Πυλαία - Α.Ο.Σ: 51-63

Σημαντική εκτός έδρας επιτυχία σημείωσε ο Α.Ο.Σ, ο οποίος έφυγε θριαμβευτής από το κλειστό γυμναστήριο της Πυλαίας.

Το «τριφύλλι» συνάντησε αρκετές δυσκολίες στο πρώτο ημίχρονο του παιχνιδιού δεχόμενο 34 πόντους (34-28 έληξε το δεύτερο δεκάλεπτο).

Στην επανάληψη οι «πράσινες» βελτίωσαν την αμυντική τους λειτουργία φυλάγοντας το καλύτερο για το τέλος. Στο τέταρτο δεκάλεπτο του αγώνα η ομάδα του Νίκου Κηρύκου με επιμέρους σκορ 8-25 κατόρθωσε να φέρει τα πάνω κάτω φτάνοντας στο νικηφόρο αποτέλεσμα.

Σχόλιο από serresbasket: Επιθετικός πλουραλισμός που συνοδεύτηκε από 10 εύστοχα τρίποντα, άμυνα που «τσάκιζε κόκαλα» στο δεύτερο μέρος, πίστη για το διπλό μέχρι και το 40' έφεραν την παρθενική νίκη του Α.Ο.Σ μακριά από τις Σέρρες.

Το «τριφύλλι» δείχνει από νωρίς ότι θα παίξει πρωταγωνιστικό ρόλο στο πρωτάθλημα.

Διαιτητές: Παζόλης - Κετούλας

Τα δεκάλεπτα: 16-14, 34-28 (ημ.), 43-38, 51-63

Α.Ο.Σ (Κηρύκος): Μαραγκού 10 (2), Τζιαμπάζη 12 (4), Καρατζά 10, Τόγα 6 (2), Μπακιρτζίδου 11, Χωλοπούλου Ν. 12 (2), Χωλοπούλου Μ. 2, Δεινοπούλου, Μπόκα, Πρόικου.

ΠΥΛΑΙΑ-Α.O.Σ:   51-63

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ-ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ:  61-63

ΑΓΕ ΠΙΕΡΙΑΣ-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ:   52-70

Ν. ΒΟΤΣΗΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ:   47-55

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ-ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΚΕΩΝ (4/11/2013)

ΗΡΑΚΛΗΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ:   61-50