Κυριακή 2 Φεβρουαρίου 2014

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Εκτός ρυθμού

Ολυμπιακός Βόλου - Α.Ο.Σ: 56-47

Δεν εξελίσσεται καλά το 2014 για τον Α.Ο.Σ, ο οποίος γεύτηκε το πικρό ποτήρι της ήττας στο Βόλο συμπληρώνοντας τρία παιχνίδια δίχως νίκη.

Οι «πράσινες», έχοντας και τις απουσίες των Δεινοπούλου - Καρατζά, δεν βρέθηκαν σε καλή μέρα γεγονός που το εκμεταλεύθηκε ο Ολυμπιακός.

Το «τριφύλλι» βρέθηκε να χάνει 31-23 στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στο τρίτο δεκάλεπτο η διαφορά ανέβηκε σε διψήφιο αριθμό πόντων για τις γηπεδούχες (51-40).

Το μόνο που κατάφερε στο τέλος του αγώνα η ομάδα του Νίκου Κηρύκου ήταν να ηττηθεί με -9 (56-47 είχε λήξει και η αναμέτρηση του πρώτου γύρου στις Σέρρες).

Διαιτητές: Μελανίδης - Καλέσης

Δεκάλεπτα: 16-11, 31-23 (ημ.), 51-40, 56-47

Α.Ο.Σ (Κηρύκος): Μαραγκού 6 (1), Τζιαμπάζη 3 (1), Χωλοπούλου Ν. 13 (2), Χωλοπούλου Μ. 10 (1), Μπακιρτζίδου 15, Κούζαλη, Πρόικου.

ΗΡΑΚΛΗΣ-ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΚΕΩΝ:  48-54

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ:  64-39

ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ:  45-60

ΑΓΕ ΠΙΕΡΙΑΣ-ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ:  45-62

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ-ΠΥΛΑΙΑ:  57-51