Κυριακή 2 Φεβρουαρίου 2014

Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ (9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

«Μπλακ - άουτ»...

Έβρος Σουφλίου - Ρούπελ Σιδηροκάστρου: 60-56

Έχασε το Σιδηρόκαστρο στο μακρινό Σουφλί από τον τοπικό Έβρο σε μια αναμέτρηση όπου οι φιλοξενούμενοι είχαν την εικόνα του νικητή, αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο υπέστησαν «μπλακ-αουτ» δίνοντας έτσι τη δυνατότητα στους γηπεδούχους να φτάσουν σε μια ανέλπιστη νίκη.

Το πρώτο ημίχρονο της συνάντησης ήταν ισορροπημένο (30-27). Στο τρίτο δεκάλεπτο το Ρούπελ «πάτησε γκάζι» ξεφεύγοντας στο σκορ με 39-49.

Στη τέταρτη περίοδο οι φιλοξενούμενοι δεν ήταν παραγωγικοί στην επίθεση, ενώ αντιμετώπισαν προβλήματα και στην άμυνα με αποτέλεσμα να χάσουν ένα δικό τους παιχνίδι.

Στο σημερινό ματς χρέη προπονητή τέλεσε ο κ. Δαλαγκόζης λόγω προσωπικού προβλήματος του παίκτη-προπονητή της ομάδας, Άρη Γρεασίδη.

Στη τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος το Ρούπελ υποδέχεται τη Θύελλα Φερρών και σε περίπτωση νίκης θα κατακτήσει το πρωτάθλημα εξασφαλίζοντας την άνοδο στην Α1.

Διαιτητές: Αποστολίδης - Τσακιράκη

Δεκάλεπτα: 13-14, 30-27 (ημ.), 39-49, 60-56

Ρούπελ: Παρχαρίδης 17, Τοπολίγκας 12, Παρίσης 11, Δαλαγκόζης 7 (2), Ντούντος 7 (1), Αβραμίδης 2, Γιάκονιουκ, Κωφίδης.

- ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (16/2/2014): ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ - ΘΥΕΛΛΑ ΦΕΡΩΝ