Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Δέχθηκε «ροπαλιά»

Ηρακλής - Α.Ο.Σ: 59-53

Ηττημένος έφυγε από το Ιβανώφειο σήμερα ο Α.Ο.Σ, ο οποίος έχει να κερδίσει εκτός έδρας από τις 8 Δεκεμβρίου (τότε οι «πράσινες» είχαν κάνει το διπλό στα Ιωάννινα).

Το «τριφύλλι» πραγματοποίησε νωθρό ξεκίνημα στον αγώνα δίνοντας την ευκαιρία στον Ηρακλή να επιβάλλει το ρυθμό του στο παρκέ. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με 21-11, ενώ η επόμενη περίοδος έληξε 31-21.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι «κυανόλευκες» αύξησαν τη διαφορά στο +14 (43-29).

Στη τέταρτη περίοδο οι «πράσινες» πίεσαν τις γηπεδούχες προσπαθώντας να κάνουν την ολική επαναφορά. Η ομάδα του Νίκου Κηρύκου μείωσε τη διαφορά, αλλά πέραν τούτου δεν πέτυχε κάτι περισσότερο.

Διαιτητές: Εκιζόγλου - Καλέσης

Δεκάλεπτα: 21-11, 31-21 (ημ.), 43-29, 59-53

Α.Ο.Σ (Κηρύκος): Μαραγκού 10, Τζιαμπάζη 8 (2), Μπακιρτζίδου 19, Καρατζά 2, Χωλοπούλου Ν. 9, Χωλοπούλου Μ. 5 (1), Δεινοπούλου, Πρόικου, Κούζαλη.

ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ-ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΚΕΩΝ:  41-82

ΑΓΕ ΠΙΕΡΙΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ:  50-64

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ:  48-53

ΠΥΛΑΙΑ-ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ:  47-56

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: 52-55