Ήττα στις λεπτομέρειες

Τιτάνες Δράμας - Α.Ο.Σ: 41-37

Τρίτη διαδοχική ήττα υπέστη ο Α.Ο.Σ, ο οποίος έφυγε άπραγος από τη Δράμα.

Αμφότερες οι ομάδες ήταν νευρικές και άστοχες απογοητεύοντας τους φιλάθλους που περίμεναν να παρακολουθήσουν ένα θεαματικό παιχνίδι.

Το «τριφύλλι» παρουσιάσθηκε κατώτερο των περιστάσεων στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης σκοράροντας μόνο 11 πόντους (21-11 έληξε το δεύτερο δεκάλεπτο).

Στη τρίτη περίοδο οι «πράσινες» ανασυντάχθηκαν κάνοντας την ολική επαναφορά (27-28).

Στο τέταρτο δεκάλεπτο Τιτάνες και Α.Ο.Σ πάλεψαν σκληρά μέχρι τέλους. Οι γηπεδούχες πέτυχαν ένα αμφισβητούμενο καλάθι (το σκορ ήταν 37-35 κι έγινε 39-35 - αρχικά υπήρξε διχογνωμία μεταξύ των δύο διατητών, αλλά εν τέλει το καλάθι θεωρήθηκε εμπρόθεσμο) και η ομάδα του Νίκου Κηρύκου λύγισε χωρίς όμως η συγκεκριμένη φάση να αποτελεί δικαιολογία για το αρνητικό αποτέλεσμα και τη μέτρια εμφάνιση που πραγματοποίησε το «τριφύλλι» στο μακεδονικό ντέρμπι.

Διαιτητές: Τριανταφυλλίδης - Μπίκης

Δεκάλεπτα: 12-8, 21-11 (ημ.), 27-28, 41-37

Α.Ο.Σ (Κηρύκος): Μαραγκού 8, Τόγα 1, Τζιαμπάζη 6 (2), Μπακιρτζίδου 8, Χωλοπούλου Ν. 12 (3), Χωλοπούλου Μ. 2, Πρόικου.

ΠΥΛΑΙΑ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ: 76-62

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ - ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΚΕΩΝ: 51-63

ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ: 43-62

ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: 55-46

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ - Α.Ο.Σ: 41-37