Κυριακή 19 Οκτωβρίου 2014

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Άλωσε την Πυλαία!

Πυλαία - Α.Ο.Σ: 36-52

Σημαντική εκτός έδρας νίκη σημείωσε ο Α.Ο.Σ, ο οποίος πέρασε νικηφόρα από την Πυλαία.

Αμφότερες οι ομάδες ήταν νευρικές στο πρώτο ημίχρονο της συνάντησης και το σκορ κυμάνθηκε σε χαμηλά επίπεδα με το «τριφύλλι» να διατηρεί ισχνό προβάδισμα (18-21 έληξε το δεύτερο δεκάλεπτο).

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Σερραίες ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοσή τους. Η αμυντική λειτουργία της ομάδας του Νίκου Κηρύκου ήταν άριστη και στο τέλος της περιόδου η διαφορά έφτασε στο +20 (23-43)!

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι «πράσινες» διαχειρίσθηκαν σωστά την υπέρ τους διαμορφωθεισα κατάσταση φεύγοντας από τη Θεσσαλονίκη με το ροζ φύλλο αγώνος στις αποσκευές τους.

Διαιτητές: Καρακώστας - Παζόλης

Δεκάλεπτα: 7-5, 18-21 (ημ.), 23-43, 36-52

Α.Ο.Σ (Κηρύκος): Μαραγκού 2, Τόγα 7 (2), Χωλοπούλου Μ. 1, Χωλοπούλου Ν. 15 (3), Τζιαμπάζη 6 (2), Μπακιρτζίδου Μ. 12, Γκλεζάκη 6, Πρόικου 3, Ρίζου, Μπακιρτζίδου Κ.

ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ-ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ:      65-57

ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ-ΑΡΗΣ:            70-79

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ:         58-48

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ:    80-37

ΠΥΛΑΙΑ-Α.Ο.Σ:        36-52