Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Χαμηλές «πτήσεις»

Απόλλων Καλαμαριάς - Α.Ο.Σ: 53-47

Δεν στέφθηκε με επιτυχία η έξοδος του Α.Ο.Σ στη Καλαμαριά. Η απόδοση του «τριφυλλιού» κυμάνθηκε σε μέτρια επίπεδα γεγονός που δεν το άφησαν να περάσει ανεκμετάλλευτο οι «Πόντιες».

Η ομάδα του Νίκου Κηρύκου βρέθηκε να χάνει 18-15 στο πρώτο δεκάλεπτο, ενώ στη δεύτερη περίοδο οι γηπεδούχες ξέφυγαν στο σκορ με 34-25.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι «πράσινες» χάρη στην εξαιρετική τους άμυνα μείωσαν σε 38-35. Στη τελευταία περίοδο της συνάντησης ο Α.Ο.Σ θα μπορούσε να ανατρέψει την εις βάρος του κατάσταση, αλλά οι αθλήτριες του σερραϊκού συγκροτήματος ήταν αρκετά άστοχες, ειδικά μέσα στο «ζωγραφιστό», με συνέπεια το ροζ φύλλο αγώνος να καταλήξει στον Απόλλωνα.

Διαιτητές: Παζόλης - Γκέκας

Δεκάλεπτα: 18-15, 34-25 (ημ.), 38-35, 38-35, 53-47

Α.Ο.Σ (Κηρύκος): Μαραγκού 9 (2), Μπακιρτζίδου 4, Τόγα 8 (2), Τζιαμπάζη 3 (1), Χωλοπούλου Ν. 6 (1), Πρόικου 3 (1), Γκλεζάκη 14 (1).