Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2015

Α2 ΕΘΝΙΚΗ (3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

«Μαγική» εικόνα

Ολυμπιακός Βόλου - Α.Ο.Σ: 53-42

Δεν στέφθηκε με επιτυχία η αποστολή του Α.Ο.Σ στο Βόλο. Οι «πράσινες» ηττήθηκαν από τον Ολυμπιακό σε ένα παιχνίδι στο οποίο το τελικό σκορ αποτελεί «μαγική» εικόνα βάσει της εξέλιξης που είχε.

Ο αγώνας ήταν ντέρμπι για 35 λεπτά. Οι «πράσινες» παρά τη σημαντική απουσία της Μαρίας Χωλοπούλου (έλειψε από τη συνάντηση για προσωπικούς λόγους) κόντραραν στα ίσα τις γηπεδούχες.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε 22-20, ενώ το τρίτο δεκάλεπτο έκλεισε με 40-38. Στη τέταρτη περίοδο ο παράγοντας κούραση επηρέασε αρνητικά το «τριφύλλι». Οι Θεσσαλές έχοντας περισσότερα αποθέματα ενέργειας έφτασαν στο νικηφόρο αποτέλεσμα, με τη διαφορά να παίρνει την ανιούσα στο τελευταίο ενάμιση λεπτό της αναμέτρησης.

Να σημειωθεί ότι οι άνθρωποι της σερραϊκής ομάδας έχουν παράπονα από τους διαιτητές του παιχνιδιού (Χατζημπαλίδης - Τσιρόγλου), οι οποίοι στο δεύτερο ημίχρονο σφύριξαν έδρα.

Διαιτητές: Χατζημπαλίδης - Τσιρόγλου

Δεκάλεπτα: 11-12, 22-20 (ημ.), 40-38, 53-42

Α.Ο.Σ (Χίτζιος): Τόγα 5 (1), Χωλοπούλου Ν. 4 (1), Πρόικου 6 (2), Μπακιρτζίδου 16, Γκλεζάκη 11, Τζιαμπάζη, Ανδρεάδη.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ-Α.Ο.Σ: 53-42

ΗΡΑΚΛΗΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ: 62-51

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ-ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: 0-20(α.α.)

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ-ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ: 43-56

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: 77-27