Κυριακή 15 Νοεμβρίου 2015

Γ' ΕΘΝΙΚΗ (6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Από διπλό σε διπλό

Ελευθερούπολη - Ορφεάς Ν. Σκοπού: 61-72

Έξω τα πάει καλύτερα ο Ορφέας. Η ομάδα του Φώτη Κοκολιού σημείωσε δεύτερο σερί διπλό στο πρωτάθλημα κερδίζοντας απόψε μέσα στην Ελευθερούπολη.

Με μπροστάρηδες τους Δεμερτζή και Κηπουρό στο πρώτο μέρος οι «ασπρόμαυροι» απέκτησαν πλεονέκτημα 9 πόντων (28-37).

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι πρέσαραν τους φιλοξενούμενους κάνοντας την ολική επαναφορά (48-47).

Στη τέταρτη περίοδο Ιωσηφίδης (M.V.P. της συνάντησης), Χατζής («έσβησε» τον Αδαμόπουλο) και Πεχλιβάνης σήκωσαν στους ώμους τους τον Ορφέα και το ροζ φύλλο αγώνος κατέληξε στους «ασπρόμαυρους».

Άξιοι συγχαρητηρίων οι άνθρωποι των γηπεδούχων οι οποίοι τίμησαν τον Κηπουρό (αγωνίσθηκε κατά το παρελθόν στο Γ.Σ.Ε.) προσφέροντάς του ανθοδέσμη και πάπυρο. Ο Χρήστος Κηπουρός θα ήθελε να εκφράσει τις ευχαριστίες του μέσω του SerresBasket στους υπεύθυνους του συλλόγου της Ελευθερούπολης.

Διαιτητές: Ρούκας - Μπακάλης

Δεκάλεπτα: 10-11, 28-37 (ημ.), 48-47, 61-72

Ορφέας (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 26 (3), Δεμερτζής 7 (1), Χατζής 6 (1), Παπάς 9 (1), Τσανάκας 1, Ιωσηφίδης 6, Κηπουρός 17 (3), Αποστόλου, Καβαργύρης, Κουτσιαντζής, Καραμπατζάκης.