Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

Γ' ΕΘΝΙΚΗ (10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

«Χειμερία νάρκη»

Α.Ε. Κομοτηνής - Ορφέας Ν. Σκοπού: 79-51

Συνετρίβη απόψε στη Κομοτηνή ο Ορφέας από την Α.Ε.Κ. Οι «ασπρόμαυροι» ήταν εκτός τόπου και χρόνου και σε συνδυασμό με τις απουσίες παικτών λόγω τραυματισμών ο αγώνας εξελίχθηκε πολύ άσχημα για το συγκρότημα του Φώτη Κοκολιού.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανταγωνιστικοί μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο το οποίο έκλεισε με 17-12. Στη δεύτερη περίοδο οι Θρακιώτες ανέβασαν την απόδοσή τους και το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με 37-22.

Η τρίτη περίοδος ήταν η χειρότερη δυνατή για τον Ορφέα. Οι Κομοτηναίοι κυριάρχησαν ολοκληρωτικά στον αγωνιστικό χώρο, ενώ στον αντίποδα οι Σερραίοι πέτυχαν μόλις 6 πόντους και η εις βάρος τους διαφορά «σκαρφάλωσε» στο +31 (59-28).

Στο τέταρτο δεκάλεπτο δεν μπορούσε να γίνει κάποιο θαύμα στο παρκέ και οι «ασπρόμαυροι» γνώρισαν βαριά ήττα από μία «νεοφώτιστη» ομάδα.

Διαιτητές: Γαζέτας - Πετανίδου

Δεκάλεπτα: 17-12, 37-22 (ημ.), 59-28, 79-51

Ορφέας (Κοκολιός): Αποστόλου 3 (1), Πεχλιβάνης 7 (1), Παπάς 11 (1), Δεμερτζής 10, Κηπουρός 8 (1), Χατζής 12 (2), Τσανάκας, Καντζουρίδης, Ιωσηφίδης, Γουλιανός, Σουλούγκας.

Α.Ε. ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ - ΟΡΦΕΑΣ Ν. ΣΚΟΠΟΥ: 79-51

ΒΑΟ - ΧΑΝΘ: 74-89