Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

Α2 ΕΘΝΙΚΗ (10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Αποχαιρέτισε με ήττα το 2015

Ολύμπια Λάρισας - Α.Ο.Σ: 62-52

Έπεσε μαχόμενος στη Λάρισα ο Α.Ο.Σ. Η ομάδα του Κώστα Δώδου έκανε ό,τι καλύτερο μπορούσε για να πάρει τη νίκη στην αναμέτρηση με την Ολύμπια, αλλά ο παράγοντας κούραση διαδραμάτισε σημαντικό ρόλο στη διαμόρφωση του τελικού αποτελέσματος.

Το «τριφύλλι» ήταν πάντοτε μέσα στο παιχνίδι και το πρώτο ημίχρονο έληξε 33-28. Στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο τρίτο δεκάλεπτο οι «πράσινες» κατάφεραν σε κάποιο χρονικό σημείο να προσπεράσουν στο σκορ, αλλά στη τελευταία περίοδο της συνάντησης ο Α.Ο.Σ. έμεινε από δυνάμεις αποχαιρετώντας έτσι με ήττα το 2015.

Διαιτητές: Κέτουλας - Δόλγυρας

Δεκάλεπτα: 15-11, 33-28 (ημ.), 49-42, 62-52

Α.Ο.Σ (Δώδος): Χωλοπούλου Ν. 8 (2), Τζιαμπάζη 12 (4), Γκλεζάκη 8, Μπακιρτζίδου 14, Στεφανίδου 2, Πρόικου 8 (2), Τόγα.

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ - Α.Ο.Σ: 62-52

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ - ΑΡΗΣ: 40-50

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: 67-35

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ: 59-47

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ - ΗΡΑΚΛΗΣ: 76-60