Α2 ΕΘΝΙΚΗ (13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

«Έμφραγμα» στο φινάλε

Τιτάνες Δράμας - Α.Ο.Σ.: 64-63
Αμφίρροπη, όπως αναμενόταν, ήταν η αναμέτρηση μεταξύ των Τιτάνων και του Α.Ο.Σ. Το γειτονικό ντέρμπι κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των φιλάθλων που βρέθηκαν σήμερα στο γήπεδο.

Δυστυχώς, η τύχη γύρισε τη πλάτη στην ομάδα του Κώστα Δώδου, η οποία «άγγιξε» τη νίκη, αλλά στην εκπνοή του παιχνιδιού οι Δραμινές «έκλεψαν» το ροζ φύλλο αγώνος με εύστοχο τρίποντο.

Στο πρώτο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο δεύτερο δεκάλεπτο οι «πράσινες» βρέθηκαν να προηγούνται ακόμη και με 10 πόντους διαφορά. Οι γηπεδούχες όμως αντέδρασαν ισοφαρίζοντας σε 27-27.
Στη τρίτη περίοδο οι Τιτάνες ξέφυγαν στο σκορ με +8, αλλά ο Α.Ο.Σ. δεν πανικοβλήθηκε και κατόρθωσε να ανακτήσει το προβάδισμα.

Μία άστοχη βολή, ένα χαμένο ριμπάουντ και το «φαρμακερό» τρίποντο στο φινάλε ήταν οι παράγοντες που συνετέλεσαν στην ήττα και παράλληλα στη πέμπτη σερί αποτυχία του σερραϊκού συγκρότηματος στο πρωτάθλημα.

Διαιτητες: Κολοκυθάς - Παντελάκη

Δεκάλεπτα: 13-14, 27-27 (ημ.), 42-44, 64-63

Α.Ο.Σ. (Δώδος): Μπακιρτζίδου 16, Γκλεζάκη 22, Χωλοπούλου Ν. 11 (2), Πρόικου 3 (1), Τζιαμπάζη 7 (2), Τόγα 4, Στεφανίδου.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ - Α.Ο.Σ.: 64-63

ΗΡΑΚΛΗΣ - ΑΡΗΣ: 59-60

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ: 49-60

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΥΛΑΙΑ: 44-50

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ - ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: 73-26