Κυριακή 14 Φεβρουαρίου 2016

ΕΚΑΣΑΜΑΘ (ΑΝΔΡΕΣ - 11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

«Ανεμοστρόβιλος» ο Πανσερραϊκός - Ήττα στις λεπτομέρειες για Α.Ο.Σ. - «Σμπαράλιασε» την Ηράκλεια το Ρούπελ

Πανσερραϊκός - Δοξάτο Δράμας: 96-54

Το Δοξάτο ήταν το νέο «θύμα» των «λιονταριών». Το συγκρότημα του Σπύρου Ιωαννίδη έκανε το αυτονόητο στο παρκέ εξασφαλίζοντας πολύ εύκολα τη νίκη.

Διαιτητές: Γιαννούλης - Νέδογλου Α.

Δεκάλεπτα: 26-8, 51-26 (ημ.), 74-39, 96-54

Τιτάνες Δράμας - Α.Ο.Σ.: 81-74

Πάλεψε σκληρά ο Α.Ο.Σ. στη Δράμα, αλλά το «τριφύλλι» γνώρισε την ήττα από τους Τιτάνες. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 9-0 και το πρώτο δεκάλεπτο τελείωσε με 16-8. Οι δύο ομάδες πήραν την άγουσα για τα αποδυτήρια με το σκορ στο 35-28.

Το τρίτο δεκάλεπτο έκλεισε με 60-51. Στη τέταρτη περίοδο οι «πράσινοι» έκαναν ό,τι καλύτερο μπορούσαν στον αγωνιστικό χώρο για να γυρίσουν το παιχνίδι. Τελικά οι γηπεδούχοι κράτησαν το υπερ τους προβάδισμα μέχρι τέλους αξιοποιώντας τον παράγοντα έδρα.

Διαιτητές: Μπήτης - Παναγιωτίδης

Δεκάλεπτα: 16-8, 35-28 (ημ.), 60-51, 81-74

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ - Α.Ο.Σ.: 81-74

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ - ΔΟΞΑΤΟ ΔΡΑΜΑΣ: 96-54

ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ - ΗΡΑΚΛΕΙΑ: 72-28 (32-16 ημ.)

ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΡΑΜΑΣ: 52-65

ΠΑΓΓΑΙΟ - ΔΟΞΑ ΒΩΛΑΚΑ: 72-40