Α2 ΕΘΝΙΚΗ (17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Αποδεκατισμένος αλλά ανταγωνιστικός

Άρης - Α.Ο.Σ.: 62-47

Ο αποδεκατισμένος Α.Ο.Σ. δυσκόλεψε σήμερα αρκετά τον πρωτοπόρο και αήττητο Άρη πραγματοποιώντας καλή εμφάνιση στη Θεσσαλονίκη.

Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε ισόπαλο 16-16, με τους διαιτητές να έχουν χρεώσει τη Τζιαμπάζη με 4 φάουλ, ενώ και η Νίκη Χωλοπούλου αντιμετώπισε σοβαρό πρόβλημα με τα φάουλ. Ο Κώστας Δώδος έκανε «ταχυδακτυλουργικά» ψάχνοντας λύσεις. Το «τριφύλλι» δεν φοβήθηκε τον ισχυρό αντίπαλό του και το τέλος της επόμενης περιόδου βρήκε τις γηπεδούχες να προηγούνται με μικρή διαφορά στο σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η κούραση ήταν εμφανής στις «πράσινες». Ο Άρης εκμεταλλεύτηκε τη κόπωση της σερραϊκής ομάδας εξασφαλίζοντας τη νίκη.

Διαιτητές: Λελούδας - Γεωργούλης

Δεκάλεπτα: 16-16, 38-30 (ημ.), 55-40, 62-47

Α.Ο.Σ. (Δώδος): Γκλεζάκη 18, Τζιαμπάζη 6 (2), Χωλοπούλου Ν. 10, Τόγα 5, Πρόικου 8 (2), Στεφανίδου, Μαρίνου.

ΑΡΗΣ - Α.Ο.Σ.: 62-47

ΑΠΟΛΛΩΝ  ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ - ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: 53-32

ΠΥΛΑΙΑ - ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ: 43-55

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ - ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ: 70-60

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: 53-33