Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Με μεταπτώσεις και οι δύο ομάδες

Ορφέας Ν. Σκοπού - Ρούπελ Σιδηροκάστρου: 60-49

Παρά την υπερβολική ζέστη που επικρατούσε σήμερα το απόγευμα στο κλειστό γυμναστήριο του Νέου Σκοπού, Ορφέας και Ρούπελ πρόσφεραν όμορφες στιγμές μπάσκετ στους φιλάθλους.

Τόσο οι γηπεδούχοι, όσο και οι φιλοξενούμενοι εμφάνισαν μεταπτώσεις στην απόδοσή τους. Στο πρώτο ημίχρονο το «οχυρό» έβαλε δύσκολα στους γηπεδούχους ξεφεύγοντας στο σκορ με 16-27 (στο 16'). Το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με 25-27.

Εν συνεχεία οι «ασπρόμαυροι» ανέβασαν αισθητά την απόδοσή τους στη περίοδο αποκαταστώντας τη τάξη στο παρκέ (49-33).

Στο τέταρτο δεκάλεπτο η διαφορά υπέρ του συγκροτήματος του Φώτη Κοκολιού αυξήθηκε ακόμη περισσότερο (55-35). Το μόνο που κατάφερε στο τέλος το σύνολο του Σπύρου Ιωαννίδη ήταν να μειώσει στο σκορ.

Δεκάλεπτα: 12-17, 25-27 (ημ.), 49-33, 60-49

Ορφέας (Κοκολιός): Χατζηκυριακίδης 10 (2), Κουτσιαντζής 6 (2), Καβαργύρης 15, Χατζηανδρέου 19, Ιωσηφίδης 1, Χαβαλές 4, Αξιαρλής 5 (1), Ιακωβίδης, Γουλιανός.

Ρούπελ (Ιωαννίδης): Σκαλιστής 10, Ζωηρός 6 (2), Γιάκονιουκ 2, Στάσας 3, Δαμιανάκος 3 (1), Δαλαγκόζης 9 (2), Τοπολίγκας 11, Ντούντος 2, Γρεασίδης 3 (1), Βεντούζης, Παπαδόπουλος.