Κυριακή 22 Οκτωβρίου 2017

Α2 ΕΘΝΙΚΗ (2ος ΟΜΙΛΟΣ - 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Οι γυναικάρες με τα κόκκινα

Ασπίς 2001 Ξάνθης - Πανσερραϊκός: 47-62

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο Πανσερραϊκός, ο οποίος επικράτησε της Ασπίδας στη Ξάνθη. Οι ''λιονταρίνες'' ήταν ανώτερες από τις Θρακιώτισσες και πανηγύρισαν το μεγάλο διπλό.

Σχετικά με την εξέλιξη του σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο οι ''κόκκινες'' έκαναν ό,τι ήθελαν στο παρκέ και προηγήθηκαν με 8-15.

Στη δεύτερη περίοδο η ομάδα του Κώστα Δώδου χαλάρωσε αδικαιολόγητα δίνοντας έτσι τη δυνατότητα στην Ασπίδα να ξαναμπεί στο παιχνίδι (27-28).

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Πανσερραϊκός σοβαρεύθηκε αποκτώντας πλεονέκτημα 7 πόντων (38-45).

Στη τέταρτη περίοδο οι ''λιονταρίνες'' ''καθάρισαν τη μπουγάδα'' υποχρεώνοντας τις γηπεδούχες να πετάξουν λευκή πετσέτα στον αγωνιστικό χώρο.

Διαιτητές: Γρεκός - Αθανασιάδης

Δεκάλεπτα: 8-15, 27-28 (ημ.), 38-45, 47-62

Πανσερραϊκός (Δώδος): Χωλοπούλου 4, Πιτσιάβα 9, Τσάντα 11 (1), Μπακιρτζίζου 8 , Χύσα, Πελτέκη 11, Κουτούση 10, Κίναλη 4, Γκανάτσιου, Σιδερίδου, Νασιάκου, Βλάχβεη.

ΑΣΠΙΣ 2001 ΞΑΝΘΗΣ - ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: 47-62

ΑΡΗΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ: 45-41

ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ - ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ: 70-57

ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ: 34-61

ΗΡΑΚΛΗΣ - ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ: 65-59