Σάββατο 25 Νοεμβρίου 2017

ΕΚΑΣΑΜΑΘ (ΑΝΔΡΕΣ, Α' ΟΜΙΛΟΣ, Α' ΦΑΣΗ - 8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Εύκολο απόγευμα για Πανσερραϊκό και Α.Ο.Σ. - Λύγισε στη παράταση το Ρούπελ

Δοξάτο - Πανσερραϊκός ΚΡΙ ΚΡΙ: 30-75

Το τελικό σκορ αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα του σημερινού αγώνα ανάμεσα στο Δοξάτο και τον Πανσερραϊκό ΚΡΙ ΚΡΙ. Τα «λιοντάρια» θριάμβευσαν στην αναμέτρηση με τους Δραμινούς κάνοντας το 8/8 στο πρωτάθλημα.

Δεκάλεπτα: 6-26, 14-41 (ημ.), 20-57, 30-75
Πανσερραϊκός ΚΡΙ ΚΡΙ (Κοκολιός): Ιακωβίδης 2, Αποστολίδης 7, Γεωργιανός 6, Φραγκούλης 8 (2), Καρασσαβίδης 12, Κοπίλης 6 (2), Χατζηστεφάνου 13 (1), Σταματόπουλος 6, Παρχαρίδης 6 (2), Καλοβελόνης 2, Γρίψιος 7.

Ηράκλεια - Ζενίθ 88.8. Α.Ο.Σ.: 44-86

Το τοπικό ντέρμπι εξελίχθηκε σε παράταση για ένα ρόλο, με τον Ζενίθ 88.8 Α.Ο.Σ. να περνάει νικηφόρα από την Ηράκλεια συντρίβοντας τους γηπεδούχους. Οι «πράσινοι» ήταν πολύ ανώτεροι έναντι των «κόκκινων» στο παρκέ εξασφαλίζοντας δίκαια και άνετα το ροζ φύλλο αγώνος.

Διαιτητές: Νέδογλου Α. - Ορφανόπουλος

Δεκάλεπτα: 6-23, 22-49 (ημ.), 26-70, 44-86

Ηράκλεια (Μάντζιος): Ατλάσης 4, Μπαμπαχμίδης 2, Αποστολάκης, Μέσσας 4, Παναγιωτίδης 2, Κουρέας 6(1), Μιντσώκης 3, Κουτσάκης, Κούτλης 19(2), Κουντουράς 3, Γυμνόπουλος 1.

Ζενίθ 88.8 Α.Ο.Σ. (Μπουτάκογλου): Καρακώστας 11 (1), Ασημάκης 24 (1), Παπαδόπουλος 4, Μποζουτζίδης 6 (1), Κούτσας 4, Γιαβρόπουλος 11 (2), Λαδιάς 1, Σταμπουλής 4, Χορτομάρης 3 (1), Τερζής 8, Τζουμαϊλής 2, Κυριακόπουλος 8.

Ρούπελ Σιδηροκάστρου - ΚΑΟΔ: 62-70

Συγκλονιστική προσπάθεια έκανε το Ρούπελ κόντρα στον ΚΑΟΔ. Οι Σιδηροκαστρινοί βρέθηκαν να χάνουν με 13 πόντους στο τρίτο δεκάλεπτο του αγώνα (39-52). Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι «γαλάζιοι» αντεπιτέθηκαν, ισοφάρισαν σε 58-58 και είχαν την ευκαιρία να πάρουν τη νίκη, αλλά ο Κατσικάς αστόχησε στο σουτ που επιχείρησε στην εκπνοή του παιχνιδιού.

Στο έξτρα πεντάλεπτο της συνάντησης αυτοί που χαμογέλασαν στο τέλος ήταν οι φιλοξενούμενοι.

Διαιτητές: Νέδογλου Ζ. - Τσακιρίδης

Δεκάλεπτα: 15-22, 26-35, 39-52, 58-58 (κ.α.), 62-70

Ρούπελ (Ιωαννίδης): Ζωηρός 8(2), Ιωαννίδης Δ. 12, Ιωαννίδης Κ. 2, Σκαλιστής 8, Πετράς 2, Στάσας 4, Αβραμίδης 14(1), Ντινούδης 10(1), Κατσικάς 2 (13ρ.).

ΚΑΟΔ (Γρηγοριάδης): Τούπας 2, Μανιώτης 11(1), Γιάγκου 18(1), Αμπελακιώτης 20(1), Γιεδίκης 5, Τοσουνίδης 2, Μποβασιανός 6, Ταχυρίδης 6.

* Η φωτογραφία και οι πόντοι του αγώνα είναι από το: sport-sidirokastro.blogspot.gr

ΗΡΑΚΛΕΙΑ - ΖΕΝΙΘ 88.8 Α.Ο.Σ.: 44-86

ΔΟΞΑΤΟ - ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΚΡΙ ΚΡΙ: 30-75

ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ - ΚΑΟΔ: 62-70 (58-58 κ.α.)

ΔΟΞΑ ΒΩΛΑΚΑ 6*

* ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ, ΔΟΞΑΤΟ ΚΑΙ ΔΟΞΑ ΒΩΛΑΚΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΜΕ -2 ΒΑΘΜΟΥΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΜΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΤΟΥΣ ΣΤΙΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΥΠΟΔΟΜΗΣ ΤΗΣ ΕΚΑΣΑΜΑΘ.

- ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2/12/2017): ΖΕΝΙΘ 88.8 Α.Ο.Σ. - ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΡΑΜΑΣ, ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΚΡΙ ΚΡΙ - ΔΟΞΑ ΒΩΛΑΚΑ, ΠΑΓΓΑΙΟ - ΗΡΑΚΛΕΙΑ, ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ - ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ.