Κυριακή 7 Ιανουαρίου 2018

Α2 ΕΘΝΙΚΗ (2ος ΟΜΙΛΟΣ - 11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Διπλό με νταμπλ σκορ για τις "λιονταρίνες"

Σταυρούπολη - Πανσερραϊκός: 23-46

Παρά την αγωνιστική απραξία λόγω των διακοπών των Χριστουγέννων ο Πανσερραϊκός παρουσιάσθηκε σοβαρός στο σημερινό παιχνίδι με τη Σταυρούπολη κάνοντας το διπλό στη Θεσσαλονίκη, ολοκληρώνοντας τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος με μια χρήσιμη νίκη.

Οι ''λιονταρίνες'' εξασφάλισαν διαφορά 9 πόντων στο εναρκτήριο δεκάλεπτο (8-17). Η δεύτερη περίοδος έκλεισε με 13-23, ενώ το τρίτο δεκάλεπτο έληξε 21-29.

Στη τέταρτη περίοδο η ομάδα του Κώστα Δώδου ''καθάρισε'' μια και καλή τη μπουγάδα. Ο Πανσερραϊκός με επιμέρους σκορ 2-17 ''εξόντωσε'' τις γηπεδούχες.

Διαιτητές: Θεοδωρίδης - Χατζηκώστας

Δεκάλεπτα: 8-17, 13-23 (ημ.), 21-29, 23-46

Πανσερραϊκός (Δώδος): Τσάντα 2, Πιτσιάβα 7 (1), Πελτέκη 10, Μπακιρτζίδου 12, Χύσα 2, Σιδερίδου, Γκανάτσιου 7, Κίναλη, Σιάκκα, Νασιάκου 2, Βλάχβεη 2, Μίχου 2.*

* Ο Πανσερραϊκός ενέταξε στο δυναμικό του την Αλίκη Μίχου, η οποία αγωνίζεται στις θέσεις 2-3 και κατά το παρελθόν έχει παίξει στη Τρίγλια Χαλκιδικής.

ΑΣΠΙΣ 2001 ΞΑΝΘΗΣ 11

* Ο ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΕ -2 ΒΑΘΜΟΥΣ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΜΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΤΟΥ ΣΤΙΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΥΠΟΔΟΜΗΣ ΤΗΣ ΕΚΑΣΘ.

- ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (14/1/2018): ΗΡΑΚΛΗΣ - ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ.