Β' ΕΘΝΙΚΗ (2ος ΟΜΙΛΟΣ - 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

«Αιχμάλωτοι» στον Βόλο

Νίκη Βόλου - Ίκαροι: 93-73

To νικηφόρο σερί των Ικάρων αποτελεί παρελθόν. Οι «κυανοκίτρινοι» δεν πραγματοποίησαν πειστική εμφάνιση στον Βόλο και χάσανε δίκαια από τους Θεσσαλούς.

Η ομάδα του Κώστα Σίσκου δεν είχε καθαρό μυαλό σε άμυνα κι επίθεση, με τους γηπεδούχους να αρπάζουν την ευκαιρία και να πετυχαίνουν 51 πόντους στο πρώτο μέρος του αγώνα (51-38).

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο τρίτο δεκάλεπτο οι «κυανοκίτρινοι» από το -17 μείωσαν τη διαφορά στους 3 πόντους (64-61). Η Νίκη όμως απάντησε με ένα 5-0 (τρίποντο και δίποντο) και η περίοδος ολοκληρώθηκε με 69-61.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Ίκαροι κατέρρευσαν αδικαιολόγητα στο παρκέ και η τελική διαφορά ανέβηκε σε πολύ υψηλά επίπεδα.

Διαιτητές: Ταρενίδης - Ντόγκας

Δεκάλεπτα: 24-18, 51-38 (ημ.), 69-61, 93-73

Ίκαροι (Σίσκος): Σιδερίδης, Γεωργιανός 11, Δαλαγκόζης, Παυλίδης 2, Γκούτζιας, Παπαδόπουλος 10, Καραμπέκης 19 (1), Θολιώτης 4, Φώτογλου 4, Κακιούζης 17, Κάτος 1, Κουτσοκώστας 5 (1).

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ - ΙΚΑΡΟΙ: 93-73

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ - ΧΑΝΘ: 64-52

ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ/ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ - ΓΕΦΥΡΑ: 71-62

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ - ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ: 81-75

ΣΤΡΑΤΩΝΙ - ΑΓΡΙΝΙΟ: 77-71 (παρ., 60-60 κ.α.)

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ - ΦΑΡΣΑΛΑ: 70-75 (παρ., 62-62 κ.α.)