ΕΚΑΣΑΜΑΘ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ, Α' ΟΜΙΛΟΣ/Α' ΦΑΣΗ - 6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Δεν έδωσαν δικαιώματα Γυμναστικός και Ορφέας

Τιτάνες Δράμας - kafeanodos Γ.Σ.Σερρών 2017: 59-79

Όντας σοβαρός στο παρκέ και ουσιαστικός στο παιχνίδι του ο Γυμναστικός υπερκέρασε το εμπόδιο των Τιτάνων στη Δράμα.

Οι «ταύροι» απέκτησαν προβάδισμα 10 πόντων στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης (17-27), ενώ οι δύο ομάδες πήραν την άγουσα με τη διαφορά να βρίσκεται στο +20 υπέρ των «πράσινων» (28-48).
Στο τρίτο και στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Σερραίοι δεν απειλήθηκαν ιδιαίτερα από τους γηπεδούχους κι έτσι το συγκρότημα του Γιάννη Μπουτάκογλου εξασφάλισε εύκολα τους βαθμούς της νίκης.

Tον αγώνα κόντρα στους Τιτάνες θα θυμάται για αρκετά χρόνια ο νεαρός Παύλος Πλακανδάρας, ο οποίος έλαβε «το βάπτισμα του πυρός» στο πρωτάθλημα των Ανδρών.

Δεκάλεπτα: 17-27, 28-48 (ημ.), 47-61, 59-79

Γ.Σ.Σερρών 2017 (Μπουτάκογλου): Ιακωβιδης 9 (1), Ντίκογλου 4, Χατζής 12,  Ντινούδης 3 (1), Γκολογκίνας 3, Ασημάκης 25 (4), Καρακωστας 10 (2), Γιαβρόπουλος 9,  Ιωαννιδης 4, Λάδιας, Μποζουτσίδης, Πλακανδάρας.

Δόξα Βώλακα - Ορφέας Ν. Σκοπού: 37-75

Επίδειξη δύναμης έκανε ο Ορφέας στην εκτός έδρας συνάντηση με τον Βώλακα. Οι «ασπρόμαυροι» ήταν πολύ ανώτεροι έναντι των αντιπάλων τους και κατέκτησαν με χαρακτηριστική άνεση το ροζ φύλλο αγώνος.

Να σημειωθεί ότι το παιχνίδι ξεκίνησε με καθυστέρηση 45 λεπτών εξαιτίας του ότι οι διαιτητές (Παναγιωτίδης - Αλατζάς) άργησαν να φτάσουν στο κλειστό γυμναστήριο της περιοχής, μια και νωρίτερα σφύριξαν σε αγώνα εφήβων στη πόλη της Δράμας.

Δεκάλεπτα: 10-23, 17-43 (ημ.), 26-60, 37-75

Δόξα Βώλακα: Δομόγλου Π. 3, Ρεντέζης 10, Ωραιόπουλος 2, Άρμεν 9, Σταμπουλής 1, Δομόγλου Δ. 3, Σίγγος Γ. 9, Σίγγος Η., Λιόλιος.

Ορφέας Ν. Σκοπού (Γκαβανόζης): Γεωργόπουλος 4, Δροσινός 8 (1), Λαγός 11, Αχτσής 3 (1), Θεοδωρόπουλος 13 (1), Γάτος 28, Γιοβάνης 2, Χαβαλές 5, Δούμας 1, Καραμπατζάκης.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ - KAFEANODOS Γ.Σ.ΣΕΡΡΩΝ 2017: 59-79

ΔΟΞΑ ΒΩΛΑΚΑ - ΟΡΦΕΑΣ Ν. ΣΚΟΠΟΥ: 37-75

ΚΑΟΔ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ: 57-69

ΔΟΞΑΤΟ - ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ: (4/11/2018)

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΚΡΙ ΚΡΙ - ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ: (4/11/2018)

ΡΕΠΟ: ΗΡΑΚΛΕΙΑ, ΠΑΓΓΑΙΟ

- ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (10-11/2018): ΗΡΑΚΛΕΙΑ - ΔΟΞΑΤΟ, ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ - ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ, KAFEANODOS Γ.Σ.ΣΕΡΡΩΝ 2017 - ΔΟΞΑ ΒΩΛΑΚΑ, ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ - ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΚΡΙ ΚΡΙ.