Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

ΕΚΑΣΑΜΑΘ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ, Α' ΟΜΙΛΟΣ/Α' ΦΑΣΗ - 7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Πανσερραϊκός πολλών αστέρων!

Αστέρας Καβάλας - Πανσερραϊκός ΚΡΙ ΚΡΙ: 54-72

Μεγάλο διπλό σημείωσε στη Καβάλα ο Πανσερραϊκός ΚΡΙ ΚΡΙ. Οι «κόκκινοι» «έσβησαν» τον Αστέρα κάνοντας το 6/6 στο πρωτάθλημα και πλέον είναι η μοναδική αήττητη ομάδα στον όμιλο.

Ο αγώνας ήταν ντέρμπι στο πρώτο ημίχρονο (25-25). Στο δεύτερο μέρος τα «λιοντάρια» «εκτέλεσαν» έξω από τη γραμμή των 6.75 τους γηπεδούχους και με επιμέρους σκορ 4-27 στη τρίτη περίοδο ξέφυγαν στο σκορ με 29-52.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο το σύνολο του Φώτη Κοκολιού διατήρησε απόσταση ασφαλείας από τον Αστέρα και κατέκτησε πανάξια τη νίκη.

Δεκάλεπτα: 16-13, 25-25 (ημ.), 29-52, 54-72

Πανσερραϊκός ΚΡΙ ΚΡΙ (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 8 (2), Γεωργιανός 5, Τράκας 23 (4), Χορτομάρης 8 (2), Συμεωνίδης 11, Χατζηστεφάνου 6, Παρχαρίδης 8 (2), Ιωσηφίδης 2, Τσανάκας, Σταματόπουλος.

ΔΟΞΑ ΒΩΛΑΚΑ 4 (0-6)*

* Η ΔΟΞΑ ΒΩΛΑΚΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΕ -2 ΒΑΘΜΟΥΣ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΜΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΤΗΣ ΣΤΙΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΥΠΟΔΟΜΗΣ ΤΗΣ ΕΚΑΣΑΜΑΘ.

- ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (17/11/2018): ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ - ΗΡΑΚΛΕΙΑ, ΔΟΞΑ ΒΩΛΑΚΑ - ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ, ΚΑΟΔ - KAFEANODOS Γ.Σ.ΣΕΡΡΩΝ 2017, ΟΡΦΕΑΣ Ν. ΣΚΟΠΟΥ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ, ΠΑΓΓΑΙΟ - ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΚΡΙ ΚΡΙ.