Α2 ΕΘΝΙΚΗ (2ος ΟΜΙΛΟΣ - 15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Διπρόσωπος

Πανσερραϊκός - Αναγέννηση Ν. Ρυσίου: 45-55

Δύο διαφορετικά αγωνιστικά πρόσωπα παρουσίασε ο Πανσερραϊκός στο εντός έδρας παιχνίδι με την Αναγέννηση Ν. Ρυσίου.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι «λιονταρίνες» προηγήθηκαν 13-10, με τις φιλοξενούμενες να να κάνουν την ανατροπή στην επόμενη περίοδο (26-27).

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι «κόκκινες» πέτυχαν μόνο 4 πόντους δίνοντας την ευκαιρία στις Θεσσαλονικιές να ξεφύγουν στο σκορ με 30-40.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Πανσερραϊκός πάλεψε για να ξαναμπεί στο κόλπο της νίκης, αλλά η Αναγέννηση αντιστάθηκε σθεναρά και σημείωσε το διπλό.

Διαιτητές: Ισιγώνης-Λάλλα

Δεκάλεπτα: 13-10, 26-27, 30-40, 45-55

Πανσερραϊκός (Τσάντα): Χωλοπούλου 9, Χύσα, Τσάντα 4, Μπακιρτζίδου 8, Θανοπούλου 8 (2), Πελτέκη, Κουτούση 13, Πιτσιάβα, Μίχου 3.

Αναγέννηση Ν. Ρυσίου (Μύρβαλη): Νάστου 9 (1), Εμμανουηλίδου 12 (3), Κωστανάκη 9 (1), Κουλακιώτη, Καλομιτσίνη 4, Κανέλογλου, Τζίκου 10, Παπαδάκη 6, Τζιότζιου 3, Τσελεμπή 2.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ: 45-55

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΚΕΩΝ - ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ: 78-47

ΑΡΗΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΟΥ/ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ: 50-38

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: 46-58