ΕΚΑΣΑΜΑΘ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ, Β' ΦΑΣΗ - 1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Τρομερός Πανσερραϊκός στη Δράμα! - Διέλυσαν τον ΚΑΟΔ οι Ίκαροι

Τιτάνες Δράμας - Πανσερραϊκός: 47-77

Σαν σίφουνας πέρασε ο Πανσερραϊκός από τη Δράμα συντρίβοντας τους Τιτάνες «σπάζοντας» την έδρα των αντιπάλων του στα πλέι-οφ του Πρωταθλήματος.

Το σύνολο του Βαγγέλη Σαμαράς μπήκε δυνατά στο παρκέ και προηγήθηκε με νταμπλ-σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο (11-22).

Στη δεύτερη περίοδο τα «λιονταράκια» διατήρησαν την υπέρ τους διαφορά σε ασφαλή επίπεδα (25-37).

Η άμυνα των «κόκκινων» λειτούργησε καλά στη τρίτη περίοδο, η οποία ολοκληρώθηκε με 36-53.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Πανσερραϊκός μετέτρεψε τη νίκη σε θρίαμβο κερδίζοντας τους γηπεδούχους με +30 (47-77).

Διαιτητές: Παναγιωτίδης - Αλατζάς

Δεκάλεπτα: 11-22, 25-37 (ημ.), 36-53, 47-77

Ίκαροι - ΚΑΟΔ: 75-44

Με το δεξί ξεκίνησαν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις στα πλέι-οφ οι Ίκαροι. Οι «κυανοκίτρινοι» έκαναν επίδειξη δύναμης ενάντια στον ΚΑΟΔ και χρειάζονται άλλη μία νίκη για να προκριθούν στην τελική φάση της διοργάνωσης.

Δεκάλεπτα: 18-14, 42-23 (ημ.), 56-38, 75-44

Ίκαροι (Ρούλης): Πεσκέλογλου 8(1), Ανδρικακης 2, Χατζόπουλος 10, Γλυκογιάννης, Θεοδοσιάδης 28,Καπετάκης 2,Φραγκούλης, Κουδέρης,Αθανασιάδης 7(1), Μιντσώκης 12(1), Ασλάκης 4, Γεωργαντάς 2.

ΚΑΟΔ (Γρηγορίου): Γρηγορίου 3, Γεωργιάδης 15, Σαραφίδης, Αντώνογλου, Αρναούτης, Σιρλαντζής 2, Κάλφας 4, Κεραμιτσόπουλος 4, Γιακάς 5, Δόβρος 11(1), Ορφανίδης.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ - ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: 47-77 (0-1)

ΙΚΑΡΟΙ - ΚΑΟΔ: 75-44 (1-0)

ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ - ΑΙΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ: 48-37 (1-0)

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ - ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΞΑΝΘΗΣ: 72-30 (1-0)

- ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (22-23/2020): ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ - ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ, ΚΑΟΔ - ΙΚΑΡΟΙ.