Κυριακή 21 Νοεμβρίου 2021

Α2 ΕΘΝΙΚΗ (4ος ΟΜΙΛΟΣ - 6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Άντεξε ένα ημίχρονο κόντρα στο φαβορί

Παναθλητικός Συκεών - Πανσερραϊκός Polieco: 58-44

Η δεύτερη επίσκεψη των «κόκκινων» στη Θεσσαλονίκη συνοδεύτηκε κι αυτή από ήττα (η πρώτη ήταν από τον Άρη), με την ομάδα του Πασχάλη Ρούλη να υποκύπτει στον πρωτοπόρο Παναθλητικό Συκεών.

Οι «λιονταρίνες» ήταν ανταγωνιστικές στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα (30-25).

Στο δεύτερο μέρος του παιχνιδιού και συγκεκριμένα στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχες βρήκανε ρυθμό στην επίθεση σε αντίθεση με τις «λιονταρίνες» που πέτυχαν μόνο 6 πόντους (50-31).

Στη τελευταία περίοδο του ματς ο Πανσερραϊκός βελτίωσε την αμυντική του λειτουργία, αλλά δεν κατάφερε να απειλήσει τον ισχυρό Παναθλητικό.

Διαιτητές: Τσάνταλη - Χάνος

Δεκάλεπτα: 14-14, 30-25, 50-31, 58-44

Παναθλητικός Συκεών (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Βαντσιούρη 14 (3), Μπαξεβάνου, Τζήμου 4 (1), Καραμπατζάκη 6, Βασιλείου 18, Σύρπα 6, Χρηστίδου, Σταμπή 8, Αντωνίου Ι., Σταματάκη 2, Αντωνίου Κ..

Πανσερραϊκός Polieco (Ρούλης): Χωλοπούλου 5 (1), Βάννα 4, Μπακιρτζίδου 10, Πελτέκη 6, Θανοπούλου 9 (2), Δαμιανάκου 10 (2), Πιτσιάβα, Τσάντα.

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΚΕΩΝ - ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ POLIECO: 58-44

ΗΡΑΚΛΗΣ - ΙΕΡΙΣΣΟΣ '99: 93-41

ΠΑΝΘΗΡΕΣ ΚΑΒΑΛΑΣ - Μ.Ε.Ν.Τ.: 59-37

Α.Ε. ΠΥΛΑΙΑΣ - ΑΡΗΣ: 67-50