Σάββατο 20 Νοεμβρίου 2021

ΕΚΑΣΑΜΑΘ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ, Α' ΟΜΙΛΟΣ - 8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Ένα δεκάλεπτο έφτανε στο Ρούπελ

Ρούπελ Σιδηροκάστρου - Τιτάνες Δράμας: 81-40

Η πορεία του Ρούπελ στο φετινό πρωτάθλημα μόνο ως τυχαία δεν μπορεί να χαρακτηρισθεί. Το «οχυρό» τη δεδομένη χρονική στιγμή αποτελεί τη καλύτερη ομάδα της διοργάνωσης και δικαίως βρίσκεται στη 1η θέση.

Όπως στο εντός έδρας παιχνίδι με τη Προσοτσάνη, έτσι και στο σημερινό κόντρα στους Τιτάνες, το συγκρότημα του Νίκου Κηρύκου ξεκίνησε πολύ δυνατά βάζοντας τα θεμέλια της νίκης από τη πρώτη περίοδο (29-4).

Η επόμενη περίοδος έληξε 48-14.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η διαφορά υπέρ των Σιδηροκαστρινών έφτασε κοντά στους 50 πόντους (71-23).

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι άφησαν το πόδι από το γκάζι εξασφαλίζοντας άλλο ένα ροζ φύλλο αγώνος.

Πριν την έναρξη της αναμέτρησης τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη της Βάσως Μπεσκάκη

Δεκάλεπτα: 29-4, 48-14 (ημ.), 71-23, 81-40

ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ - ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ: 81-40

ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ - ΗΡΑΚΛΕΙΑ: (ΑΥΡΙΟ)

ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ - ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ: 89-69

ΡΕΠΟ: Γ.Σ. ΣΕΡΡΩΝ 2017, Α.Ε.Σ.

- ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (27-28/11/2021): Γ.Σ. ΣΕΡΡΩΝ 2017 - ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ, ΗΡΑΚΛΕΙΑ - Α.Ε.Σ.