Τρίτωσε το κακό για τις «λιονταρίνες» στη Θεσσαλονίκη

Ηρακλής - Πανσερραϊκός Polieco: 54-44

0/3 έχει φέτος ο Πανσερραϊκός στους αγώνες που έχει δώσει στη Θεσσαλονίκη.

Οι «κόκκινες» ηττήθηκαν σήμερα από τον Ηρακλή στο Ιβανώφειο με 54-44.

Η ξαφνική απουσία της βασικής πόιντ-γκαρντ, Νίκης Χωλοπούλου (ένιωσε αδιαθεσία), επηρέασε αρνητικά την ομάδα του Πασχάλη Ρούλη, η οποία δέχθηκε μεγάλη πίεση από τις γηπεδούχες που παίξανε πολύ με τις επαφές, με τους διαιτητές να μη σφυρίζουν ιδιαίτερα.

Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε 15-12, ενώ στο δεύτερο οι «κυανόλευκες» βρέθηκαν στο +10 (29-19).

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι «λιονταρίνες» προσπάθησαν να αντιδράσουν, μειώνοντας στους 5 πόντους, με τη περίοδο να ολοκληρώνεται τελικά με 42-35.

Στη τέταρτη περίοδο ο Πανσερραϊκός δεν μπόρεσε να κάνει το κάτι παραπάνω και ο Ηρακλής εξασφάλισε δίκαια τη νίκη.

Διαιτητές: Αθανασιάδης - Ράπτης

Δεκάλεπτα: 15-12, 29-19 (ημ.), 42-35, 54-44

Ηρακλής (Αστεριάδης): Γιαννούδη 16, Παπαροϊδάμη 16(1), Πετρίδου Π., Σωτηρέλη, Πάππα 2, Λογδανίδου 13(1), Στραχίνη, Πετρίδου Δ., Ουζούνη 4, Γιαννουσίου 3, Νικολάου, Νικοδήμου.

Πανσερραϊκός Polieco (Ρούλης): Βάννα, Τσάντα 7 (1), Μπακιρτζίδου 11, Πελτέκη 8 (1), Θανοπούλου 11 (3), Δαμιανάκου 2, Πιτσιάβα 1, Γκέγκα.

ΗΡΑΚΛΗΣ - ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ POLIECO: 54-44

Α.Ε. ΠΥΛΑΙΑΣ - ΙΕΡΙΣΣΟΣ '99: 92-38

ΑΣΠΙΣ 2001 ΞΑΝΘΗΣ - ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΚΕΩΝ: 37-73

ΠΑΝΘΗΡΕΣ ΚΑΒΑΛΑΣ - ΠΑΝΟΡΑΜΑ: 61-52