Κυριακή 12 Δεκεμβρίου 2021

Α2 ΕΘΝΙΚΗ (4ος ΟΜΙΛΟΣ - 9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Λεοντόκαρδες Γυναίκες, Όμορφες, Δυναμικές!

Πανσερραϊκός Polieco - Πάνθηρες Καβάλας: 51-50

Με νίκη ολοκλήρωσε τις εντός έδρας αγωνιστικές του υποχρεώσεις για το 2021 ο Πανσερραϊκός. Οι «κόκκινες» μετά από ένα συναρπαστικό σε εξέλιξη παιχνίδι λύγισαν τη σθεναρή αντίσταση των Πανθήρων Καβάλας διατηρώντας το αήττητο στο «σπίτι» τους για 4 συνεχόμενο ματς.

Ο αγώνας ήταν ισορροπημένος στο πρώτο ημίχρονο (12-11 στο 10', 26-28 στο 20').

Στο τρίτο δεκάλεπτο της συνάντησης το συγκρότημα του Πασχάλη Ρούλη πήρε προβάδισμα 6 πόντων (40-34).

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενες «ζόρισαν» τις «λιονταρίνες» και η αναμέτρηση είχε πολύ δυνατό φινάλε, με τον Πανσερραϊκό να κατακτά τελικά το ροζ φύλλο και τις παίκτριες της ομάδας να πανηγυρίζουν με τη ψυχή τους το νικηφόρο αποτέλεσμα.

Διαιτητές: Κώνης - Καρυπίδης

Δεκάλεπτα: 12-11, 26-28 (ημ.), 40-34, 51-50

Πανσερραϊκός Polieco (Ρούλης): Χωλοπούλου 11, Μπακιρτζίδου 11, Πελτέκη 7, Θανοπούλου 13 (3), Πιτσιάβα 9 (1), Τσάντα, Γκέγκα, Βάννα, Σιάκκα, Μαμούδη, Δαμιανάκου, Ρούλη.

Πάνθηρες Καβάλας (Καρατσομπάνης): Κελεμένη 12 (1), Τσιαμπάζη 6 (2), Μαραγκού 6, Δημητρακούδη 10 (2), Κεσεσίδου 3, Τουρετζόγλου 13 (1), Ιωακειμίδου, Αργυρού, Σπανίδου, Συροπούλου.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ POLIECO - ΠΑΝΘΗΡΕΣ ΚΑΒΑΛΑΣ: 51-50

ΙΕΡΙΣΣΟΣ '99 - ΑΠΌΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ: 57-106

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΚΕΩΝ - ΗΡΑΚΛΗΣ: 84-54

Μ.Ε.Ν.Τ. - ΑΡΗΣ: 57-98