ΕΚΑΣΑΜΑΘ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ, Α' ΟΜΙΛΟΣ - 15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Νικήτρια σε ματς γκραν-γκινιόλ η Α.Ε.Σ.

Τιτάνες Δράμας - Α.Ε.Σ.: 65-69

Περιπετειώδη νίκη πέτυχαν στη Δράμα οι «γαλάζιοι».

Η Α.Ε.Σ. αντιμετώπισε σήμερα στη γειτονική πόλη τους Τιτάνες σε ένα παιχνίδι που είχε άγρια ομορφιά, ανατροπές και μπόλικο σασπένς.

Η ομάδα του Γιάννη Κακιούζη κρατούσε τα ηνία του αγώνα στα χέρια της στη μεγαλύτερη διάρκεια της συνάντησης.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε 34-42, ενώ στο τρίτο δεκάλεπτο η Α.Ε.Σ. βρέθηκε να προηγείται στο σκορ ακόμα και με 20 πόντους διαφορά, με τη περίοδο να ολοκληρώνεται τελικά με 46-60.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι έκαναν δυναμική επιστροφή στο ματς «τρέχοντας» 16-0 σερί (62-60).

Οι «γαλάζιοι» κατάφεραν να συνέλθουν μετά τη «ψυχρολουσία», ανακτώντας εκ νέου το προβάδισμα στο σκορ, σημειώνοντας το σημαντικό διπλό με 65-69.

Διαιτητές: Κατρακάρης - Αλατζάς

Τιτάνες Δράμας (Κακατσίδης): Δημητρίου 19 (3), Μπακάλης 25 (1), Νέδης 4, Υφαντόπουλος 3, Τζήκας 6, Κακατσίδης 4, Σαραφίδης 1, Χατζηθεοδωρίδης 3, Μαζαράκης, Γετερίδης.

Α.Ε.Σ. (Κακιούζης): Καπετάκης 33, Φαρδέλλας 8, Κακλίδης 4, Πεχλιβανίδης 1, Γρηγοριάδης 1, Λάτσιος 2, Χατζόπουλος 7, Θεοδοσιάδης 13.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ - Α.Ε.Σ.: 65-69

Γ.Σ. ΣΕΡΡΩΝ 2017 - ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ: 82-32 (ΧΤΕΣ)

ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ - ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ: (ΑΝΕΒΛΗΘΗ ΛΟΓΩ ΚΡΟΥΣΜΑΤΩΝ COVID-19 ΣΤΟ «ΟΧΥΡΟ»)

ΡΕΠΟ: ΗΡΑΚΛΕΙΑ, ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ.