Α2 ΕΘΝΙΚΗ (4ος ΟΜΙΛΟΣ - 19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Νίκη αφιερωμένη στην άτυχη Δαμιανάκου!

Πανσερραϊκός Polieco - Ηρακλής: 58-52

Ο Πανσερραϊκός έπαιξε παθιασμένα ενάντια στον ιστορικό Ηρακλή και κατάφερε να υποτάξει τον «Ημίθεο».

Οι «λιονταρίνες» προηγείτο 13-10 στο τέλος της εναρκτήριας περιόδου του αγώνα, ενώ στο κλείσιμο της δεύτερης περιόδου η ομάδα του Σπύρου Ιωαννίδη ήταν στο +7 (31-24).

Οι «κόκκινες» κράτησαν το προβάδισμα στο σκορ και στο τρίτο δεκάλεπτο, το οποίο έληξε 41-37.

Στο τέταρτο και καθοριστικό δεκάλεπτου του ματς οι γηπεδούχες παρέμειναν ψύχραιμες και αποφασιστικές εξασφαλίζοντας το ροζ φύλλο.

Η σημερινή νίκη του Πανσερραϊκού είναι αφιερωμένη στη παίκτρια της ομάδας, Μαρία Δαμιανάκου, η οποία τραυματίσθηκε στη διάρκεια της αναμέτρησης.

Διαιτητές: Καρυπίδης - Σταμπουλής

Δεκάλεπτα: 13-10, 31-24 (ημ.), 41-37, 58-52

Πανσερραϊκός Polieco  (Ιωαννίδης): Βάννα 4, Τσάντα 16, Μπακιρτζίδου 16, Σιάκκα, Πελτέκη 11, Θανοπούλου 3 (1), Δαμιανάκου, Πιτσιάβα 8, Γκέγκα., Βαρούτη Χ., Βαρούτη Α.

Ηρακλής (Αστεριάδης-Κολοκυθάς): Τσουμπερλή 8, Γιαννούδη 12 (1), Παπαροϊδάμη 1, Πετρίδου, Σωτηρέλη, Παππά 3 (1), Λογδανίδου 6, Ουζούνη 12.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ POLIECO - ΗΡΑΚΛΗΣ: 58-52

ΙΕΡΙΣΣΟΣ '99 - Α.Ε. ΠΥΛΑΙΑΣ: 60-86

ΠΑΝΟΡΑΜΑ - ΠΑΝΘΗΡΕΣ ΚΑΒΑΛΑΣ: 61-58

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΚΕΩΝ - ΑΣΠΙΣ 2001 ΞΑΝΘΗΣ: 89-27