Κυριακή 15 Ιανουαρίου 2023

Γ' ΕΘΝΙΚΗ (6ος ΟΜΙΛΟΣ - 13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

«Σκόνη και θρύψαλα»

Αρίων Ξάνθης - Ρούπελ Σιδηροκάστρου: 67-89

Πραγματοποιώντας επιβλητική εμφάνιση, το Ρούπελ συνέτριψε εκτός έδρας τον ουραγό Αρίωνα Ξάνθης με 67-89.

Το «οχυρό» έβαλε γερά θεμέλια για τη τελική νίκη από το πρώτο δεκάλεπτο της συνάντησης (11-25).

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Σιδηροκάστρινοι διεύρυναν κι άλλο το προβάδισμά τους στο σκορ (31-51).

Η ομάδα του Φώτη Κοκολιού δεν χαλάρωσε στη τρίτη περίοδο, η οποία ολοκληρώθηκε με 41-70.

Ο αγώνας έλαβε διαδικαστικό χαρακτήρα στη τέταρτη περίοδο, με το Ρούπελ να κατακτά εύκολα το ροζ φύλλο.

Διαιτητές: Ράπτης - Δημούδης

Δεκάλεπτα: 11-25, 31-51 (ημ.), 41-70, 67-89

Αρίων Ξάνθης (Παπαδόπουλος): Τασελαρίδης 3(1), Παντελούκας 13, Καρανικολίδης Σ. 9(1), Καρανικολίδης Δ. 11(3), Γεωργιάδης, Βασαλάκης 14, Κομποχόλης 4, Ζαμβρακίδης, Μελαδιανός 9(1), Ράπτης 4, Κατσινέλης, Κλωνάρας.

Ρούπελ Σιδηροκάστρου (Κοκολιός): Κάτος 11(1), Φραγκούλης 21(6), Δατσιάδης 6(2), Κεμανετζής 11(1), Δαλαγκόζης 7(1), Λουλούδης 5(1), Γιαννάτος 6, Γκούτζιας 4, Παπαδόπουλος 5(1), Σιδερίδης 8(2), Τοπολίγκας 5.

ΑΡΙΩΝ ΞΑΝΘΗΣ - ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ: 67-89

ΚΑΟΔ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ: 79-60

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ - ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ: 76-61

ΑΝΑΤΟΛΙΑ - ΓΑΛΑΤΙΣΤΑ: 83-80