Γ' ΕΘΝΙΚΗ (6ος ΟΜΙΛΟΣ - 17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Επιτέλους το μεγάλο διπλό!

Γαλάτιστα - Ρούπελ Σιδηροκάστρου: 74-87

Το έψαχνε τόσο καιρό, είχε φτάσει πολύ κοντά τις προηγούμενες φορές, αλλά απόψε το Ρούπελ κατάφερε να σημειώσει ένα μεγάλο διπλό κόντρα στη φορμαρισμένη Γαλάτιστα και μπορεί να ατενίζει το μέλλον με περισσότερη αισιοδοξία.

Το «οχυρό» βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο με 20-15. Από τη δεύτερη περίοδο του αγώνα και μετά το σύνολο του Φώτη Κοκολιού «φόρτσαρε» στο γήπεδο (34-42 στο 20').

Οι Σιδηροκαστρινοί έχοντας πλουραλισμό στην επίθεση δεν επέτρεπε στη Γαλάτιστα ξαναμπεί στο ματς (54-67 έληξε η τρίτη περίοδος).

Οι «μπλε» παρέμειναν συγκεντρωμένοι και στο τέταρτο και καθοριστικό δεκάλεπτο της αναμέτρησης εξασφαλίζοντας τη σημαντική νίκη!

Διαιτητές: Καντερές - Αθανασιάδης

Δεκάλεπτα: 20-15, 34-42 (ημ.), 54-67, 74-87

Γαλάτιστα (Παπαδόπουλος): Αμπατζίδης 18(1), Μάρκου, Καλπαξίδης 1, Μυλωνάς 2 ,  Καζλάρης 5, Δάρατζης, Νούκαρης 14(1), Κωστακίδης 3, Πιπιλιάρης 31.

Ρούπελ Σιδηροκάστρου (Κοκολιός): Κάτος 11 (1), Φραγκούλης 9 (1) , Δατσιάδης 3 (1) , Κεμανετζής 15 (1), Δαλαγκόζης 20 (3), Γιαννάτος 2 , Γκούτζιας 15, Παπαδόπουλος 4, Σιδερίδης 8.

ΓΑΛΑΤΙΣΤΑ - ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ: 74-87

ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ - ΕΛΠΙΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ: 84-72

ΒΑΣΙΛΙΚΑ - ΑΡΙΩΝ ΞΑΝΘΗΣ: 70-68

Κ.Α.Ο.Χ./ΕΥΡΩΠΗ '87 - Κ.Α.Ο.Δ.: 78-83

ΑΝΑΤΟΛΙΑ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ: (15/2/2023)