Κυριακή 26 Νοεμβρίου 2023

A2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (2ος ΟΜΙΛΟΣ - 7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Σκορπάει τρόμο στο πέρασμά του

Σύλλογος Καλαθοσφαίρισης Ιωάννινα - Πανσερραϊκός STIHL: 29-79

Εντυπωσιακή νίκη σημείωσαν οι «λιονταρίνες» στα Γιάννενα κόντρα στη τοπική ομάδα, «κατασπαράζοντας» τις γηπεδούχες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι «κόκκινες» βρέθηκαν στο +10 (13-23), ενώ στο επόμενο δεκάλεπτο η ομάδα του Πασχάλη Ρούλη διεύρυνε το προβάδισμά της στο +20 (18-38).

Στη τρίτη περίοδο ο Πανσερραϊκός ξέφυγε κι άλλο στο σκορ, με το δεκάλεπτο να λήγει 28-58.

Στη τέταρτη περίοδο η επίδοση των «λιονταρίνων» στην άμυνα ήταν φανταστική. Οι «κόκκινες» δέχθηκαν μόλις 1 πόντο «εκτοξεύοντας» τη τελική διαφορά στο +50! (29-79).

Διαιτητές: Αναστασιάδης - Κούρογλου

Δεκάλεπτα: 13-23, 18-38 (ημ.), 28-58, 29-79

Ιωάννινα ΣΚ (Τσιρώνης): Τσακτσίρα 1, Μπαρτζώκα 4, Γιωτίτσα 1, Δημητριάδου 7, Βλάχβεη 6 (2), Βρασταμηνού 4, Καλαντζή 2, Μπεκρή, Ρίζου 2, Παπαδιά 2, Φερεντίδου, Γκλιναβού.

Πανσερραϊκός STIHL (Ρούλης): Καλαμπάκου 9 (2), Νάστου 20 (4), Μιχαηλίδου 6 (1), Τζημορώτα 9 (1), Γκομπετζισβίλι 21, Μπακιρτζίδου 2, Δαμιανάκου 3 (1), Χωλοπούλου 9 (1), Μαραγκού.

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ STIHL: 29-79

ΠΑΝΘΗΡΕΣ ΚΑΒΑΛΑΣ - ΑΡΗΣ: 64-49

ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ - ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΒΟΛΗ: 59-62

Μ.Ε.Ν.Τ. - ΠΑΝΟΡΑΜΑ: 60-55