Κυριακή 5 Νοεμβρίου 2023

NATIONAL LEAGUE 2 (5ος ΟΜΙΛΟΣ - 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Του έχει πάρει τον αέρα

Όλυμπος Ελευθερίου Κορδελιού - Ρούπελ Σιδηροκάστρου: 83-66

Όπως στο Κύπελλο Ελλάδος, έτσι και για το Πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής το Ρούπελ έφυγε από το Κορδελιό με άδεια χέρια.

Στο σημερινό παιχνίδι κόντρα στον Όλυμπο οι Σιδηροκαστρινοί βρέθηκαν πίσω στο σκορ από το πρώτο δεκάλεπτο (19-13).

Το +6 υπέρ των γηπεδούχων διατηρήθηκε και στην επόμενη περίοδο του ματς (37-31), αλλά και στο τρίτο δεκάλεπτο (55-49).

Στη τέταρτη περίοδο το «οχυρό» «παραδόθηκε» ολοκληρωτικά στους αντιπάλους του, με τη διαφορά να παίρνει την ανιούσα στο τέλος.

Διαιτητές: Κατωτικίδης-Σταμπουλής-Γκαρτζονίκας

Δεκάλεπτα: 19-13, 37-31, 55-49, 83-66

Όλυμπος Ελευθερίου Κορδελιού (Κοτανίδης): Ονάσογλου 14 (1), Γκιφόπουλος 18 (2), Κυργάκης 5, Νουκάρης 7 (2), Πάντσιος 8 (2), Γαλατσόπουλος, Γιαννουζάκος 7 (1), Κοκονέση, Παπαδόπουλος 9, Μαυρίδης 13 (1), Μίχος, Καραθανάσης 2.

Ρούπελ Σιδηροκάστρου (Κοκολιός): Δαμιανάκος 4, Δημητρακάς 9, Δαλαγκόζης 18 (2), Φραγκούλης 6 (1), Κάτος 11, Λόγυρος 2, Κεμανετζής 4, Γκούτζιας 10, Σιδερίδης 2.

ΟΛΥΜΠΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΚΟΡΔΕΛΟΥ - ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ: 83-66

ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ: 71-82

ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ - Κ.Α.Ο.Χ./ΕΥΡΩΠΗ '87:  61-90

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΓΥΝΩΝ: 67-76