Κυριακή 4 Φεβρουαρίου 2024

NATIONAL LEAGUE 2 (5ος ΟΜΙΛΟΣ - 14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Βγάζει φωτιές το Ρούπελ!

Ρούπελ Σιδηροκάστρου - Όλυμπος Ελευθερίου Κορδελιού: 92-70

Πήρε φόρα και δεν σταματά το «οχυρό»! Οι «μπλε» μετά την Ασπίδα Ξάνθης, διέλυσαν και τον Όλυμπο Ελευθερίου Κορδελιού, κάνοντας ρεκόρ στην επίθεση με 92 πόντους, καλύπτοντας μάλιστα και τη διαφορά της ήττας στη Θεσσαλονίκη (83-66).

Το Ρούπελ σκόρπισε τον φόβο στους αντιπάλους του στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα (31-14).

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Σιδηροκαστρινοί διατηρούσαν σημαντικό αβαντάζ. Η περίοδος έληξε 44-24.

Στη τρίτη περίοδο οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι και το δεκάλεπτο έκλεισε με 63-52.

Στη τέταρτη περίοδο το «οχυρό» κεφαλαιοποίησε τη σπουδαία εμφάνισή που πραγματοποίησε απόψε, «πυροβολώντας» εκ νέου ασταμάτητα το αντίπαλο καλάθι, συντρίβοντας τον Όλυμπο με 92-70.

Διαιτητές: Τοπαλίδης - Νικολαΐδης - Κοντοστάθης

Δεκάλεπτα: 31-14, 44-24 (ημ.), 63-52, 92-70

Ρούπελ Σιδηροκάστρου (Δούκας): Δαμιανάκος 18 (2), Δαλαγκόζης 17 (1), Φραγκούλης, Κάτος 11 (2), Κεμανετζής 16 (1), Παπαδόπουλος 8, Γκούτζιας 7, Σιδερίδης 15 (1).

Όλυμπος Ελευθερίου Κορδελιού (Κοτανίδης): Ονάσογλου 16 (3), Γκιφόπουλος 11 (1), Κυργάκης 5 (1), Νουκάρης 2, Πάντσιος 10 (1), Γιαννουζάκος 8 (2), Γαλατσόπουλος 2, Παπαδόπουλος 8 (1), Κοκονέση 2, Ρουστέμης 2, Μαυρίδης 4.

ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ - ΟΛΥΜΠΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ: 92-70

ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ - ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ: 70-84

ΕΥΚΑΡΠΙΑ - ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ: 61-86

Κ.Α.Ο.Χ./ΕΥΡΩΠΗ '87 - ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ: 80-62