NATIONAL LEAGUE 2 (5ος ΟΜΙΛΟΣ - 17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Δεν έπεισε κι έχασε

Ναύαρχος Βότσης - Ρούπελ Σιδηροκάστρου:

81-67

Πραγματοποιώντας μέτρια εμφάνιση το «οχυρό» ηττήθηκε στη Θεσσαλονίκη από τον Ναύαρχο Βότση με 81-67.

Οι Σιδηροκαστρινοί αντιμετώπισαν δυσκολίες από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο της αναμέτρησης (28-20). Οι δύο ομάδες πήραν την άγουσα για τα αποδυτήρια με το σκορ στο 45-36.

Μετά την ανάπαυλα του ημίχρονου οι γηπεδούχοι αύξησαν τη διαφορά σε διψήφιο αριθμό (64-47 στο 30').

Στη τελευταία περίοδο του αγώνα το Ρούπελ δεν κατάφερε να απειλήσει τους Θεσσαλονικείς, οι οποίοι απέσπασαν το ροζ φύλλο.

Διαιτητές: Γιαννούλης - Μπουγλός - Κοντοστάθης

Δεκάλεπτα: 28-20, 45-36 (ημ.), 64-47, 81-67

Ναύαρχος Βότσης (Κεσαπίδης-Μήτσικας): Τσαχτσίρας 24 (4), Καζαμίας 11 (1), Γιαννίκος 7 (1), Επαμεινώνδας 5 (1), Πουρλίδας 9 (2), Πατεράκης 12 (1), Φωτιάδης 8 (2), Κασιάνος 4, Πεταλωτής, Βασιλάκης 1, Βενετίδης.

Ρούπελ Σιδηροκάστρου (Δούκας): Δαμιανάκος 9, Φελάνης, Δαλαγκόζης 5(1), Φραγκούλης 3, Κάτος 9 (2), Κεμανετζής 5 (1), Παπαδόπουλος 6, Γκούτζιας 19, Σιδερίδης 11 (2).

ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ - ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ: 81-67

ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ - Κ.Α.Ο.Χ./ΕΥΡΩΠΗ '87: 57-53

ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΓΥΝΩΝ: 81-63

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ - ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ: 75-73 (παρ., 66-66 κ.α.)