Δευτέρα 27 Οκτωβρίου 2008

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Παράδοση άνευ όρων

Α.Ο.Σ-ΠΑΟΚ: 49-71

Μακριά από τον καλό του εαυτό έμεινε ο ΑΟΣ γνωρίζοντας βαριά ήττα από τον ΠΑΟΚ στο κλειστό γυμναστήριο της Ομόνοιας. Οι «πράσινες» με εξαίρεση το πρώτο δεκάλεπτο δεν μπόρεσαν να κοιτάξουν κατάματα την ομάδα της Θεσσαλονίκης, η οποία είχε την συμπαράσταση αρκετών φίλων της που έκαναν κατάληψη στην κερκίδα του γηπέδου.

Στο πρώτο δεκάλεπτο το «τριφύλλι» συμβάδιζε στο σκορ με τον ΠΑΟΚ και η περίοδος έκλεισε 12-16. Στην επόμενη περίοδο οι φιλοξενούμενες απέκτησαν ανέβασαν την υπέρ τους διαφορά σε διψήφιο αριθμό πόντων με πρωταγωνίστρια την Φρόσω Κάνουλα που απειλούσε διαρκώς το καλάθι της σερραϊκής ομάδας. Το πρώτο ημίχρονο έληξε 20-32. Στην τρίτη περίοδο οι φιλοξενούμενες κυριάρχησαν ολοκληρωτικά στον αγωνιστικό χώρο έχοντας πλουραλισμό στην επίθεση και η διαφορά «εκτοξεύθηκε» στο +21 (31-52). Το τελευταίο δεκάλεπτο έλαβε τυπικό χαρακτήρα αφού η υπερπροσπάθεια της Λία Πελτέκη δεν ήταν αρκετή για να φέρει τα πάνω κάτω και ο δικέφαλος του βορά πήρε εύκολα το ροζ φύλλο αγώνος.

Τα δεκάλεπτα: 12-16, 20-32 (ημ.), 31-52, 49-71

Α.Ο.Σ (Μάρκου-Κηρύκος): Ρίσκου 6, Καρατζά 9, Πελτέκη 25 (3), Καλογιάννη 1, Τεβετζίδου 8, Τζιαμπάζη, Δεινοπούλου, Γούλα.

ΠΑΟΚ (Μέντης): Κούτλα Π.2, Κάνουλα 21 (3), Τροχίδου 6, Αγγελίδου 2, Πολύζου 4, Παπαδάκη 10, Καϊμακτσή 16, Μπίχτα 6 (1), Κουτούλα 2, Κιζιροπούλου 2, Παπαδοπούλου.

ΠΥΛΑΙΑ-ΗΡΑΚΛΗΣ: 80-28
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ-ΑΡΤΕΜΙΣ ΒΟΛΟΥ: 57-58
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ-ΚΟΜΟΤΗΝΗ: 49-87