Κυριακή 21 Μαρτίου 2010

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Πάει γι' άλλα

Τιτάνες Δράμας - Α.Ο.Σ: 83-57

Την ήττα γνώρισε ο Α.Ο.Σ στη Δράμα από τους Τιτάνες και "γκρεμίσθηκε" από την δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Αξίζει να σημειωθεί ότι η Θάλεια Μαραγκού αγωνίσθηκε ελάχιστα λόγω τραυματισμού.

Όσο αφορά την εξέλιξη του σκορ οι γηπεδούχες ήταν ιδιαίτερες εύστοχες καθ' όλη την διάρκεια του αγώνα με το πρώτο δεκάλεπτο να λήγει 17-7, ενώ η δεύτερη περίοδος έκλεισε με 42-26.

Στο ξεκίνημα της τρίτης περιόδου οι Τιτάνες προγήθηκαν με 53-28, αλλά οι "πράσινες" κατάφεραν να πετύχουν 10-3 σερί μειώνοντας σε 56-38. Το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με 65-40.

Στην τελευταία περίοδο η σερραϊκή ομάδα δεν μπόρεσε να αντιστρέψει την εις βάρος της κατάσταση και οι Δραμινές πανηγύρισαν τη σπουδαία νίκη στο ντέρμπι της αγωνιστικής.

Διαιτητές: Μηλαπίδης - Δαμίγος

Τα δεκάλεπτα: 17-7, 42-26 (ημ.), 65-40, 83-57

Τιτάνες (Γαϊτάνης): Μαρίνου 16, Σεβδυνίδου 14 (3), Ράμναλη 3, Χελένιους 22 (1), Τζανή 8, Λίτσου 13 (3), Κασεσίδου 7 (1), Γιαντσιώρη, Παυλίδου, Μυλωνά.

Α.Ο.Σ (Κηρύκος): Μαραγκού 2, Καρατζά 12, Τόγα 3 (1), Σαμουλαδά 12, Τζιαμπάζη 8 (2), Παλλάδα 9, Πελτέκη 11 (1).

Παναθλητικός Συκεών - Αναγέννηση Ν.Ρυσίου: 65-48

Πυλαία - Αίας Ευόσμου: 59-46

Τιτάνες Δράμας - Α.Ο. Σερρών: 83-57

Μ. Αλέξανδρος - Αρίων Πτολεμαΐδας: 68-66