Κυριακή 10 Νοεμβρίου 2013

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Να περάσει ο επόμενος

Α.Ο.Σ - Ηρακλής: 67-35

Διεύρυνε το νικηφόρο του σερί ο Α.Ο.Σ, ο οποίος σήμερα υπέταξε στο κλειστό γυμναστήριο της Κοιλάδας των Αγίων Αναργύρων τον Ηρακλή που απεδείχθη εύκολος αντίπαλος για το σερραϊκό συγκρότημα.

Η ομάδα του Νίκου Κηρύκου αγωνίσθηκε με σοβαρότητα και πειθαρχία εξασφαλίζοντας προβάδισμα 9 πόντων στο πρώτο δεκάλεπτο (12-3) εφαρμόζοντας άμυνα για σεμινάριο.

Στην επόμενη περίοδο οι «πράσινες» καταφέραν να ξεφύγουν ακόμη περισσότερο στο σκορ και το δεκάλεπτο έκλεισε με 34-11.

Στην επανάληψη δεν άλλαξε το σκηνικό του παιχνιδιού, με το «τριφύλλι» να είναι κυρίαρχο στο παρκέ και να κατακτά με χαρακτηριστική άνεση το ροζ φύλλο αγώνος.

Σχόλιο από serresbasket: Τέταρτη συνεχόμενη επιτυχία για τον Α.Ο.Σ που διανύει περίοδο εξαιρετικής φόρμας.

Διαιτητές: Λαμπρίδης - Κολοκυθάς

Τα δεκάλεπτα: 12-3, 34-11 (ημ.), 49-20, 67-35

Α.Ο.Σ (Κηρύκος): Δεινοπούλου 4, Μαραγκού 7, Καρατζά 15, Τόγα 5 (1), Μπακιρτζίδου 4, Τζιαμπάζη 9 (3), Πρόικου 11 (1), Χωλοπούλου Ν. 12 (1), Μπόκα, Χωλοπούλου Μ., Παπανικολάου.

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΚΕΩΝ-ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ:   65-42

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ-ΑΓΕ ΠΙΕΡΙΑΣ:  67-39

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ:  50-58

ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ-ΠΥΛΑΙΑ:  62-51

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ-ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ:  48-57